معماری
خانه / فناوری / شارژ نشدن موبایل و راه حل آن

شارژ نشدن موبایل و راه حل آن

اگر باتری شما به درستی شارژ نمی شود سریعا فکر نکنید که به خاطر شارژر یا خراب شدن باتری است بلکه ممکن است دلیل ساده تری داشته باشد در ادامه روش هایی را توضیح می دهیم که می توانید برای حل این مشکل انجام دهید :

1 – ممکن است به خاطر مشکل پورت یو اس بی باشد داخل ورودی کابل تلفن دارای خطوط مسی برای اتصال شارژر به آن است گاهی اوقات این خطوط به وسیله جرم پر شده و اتصال برقرار نمی شود حتما این قسمت را بررسی کنید و اگر گرد و خاکی درون آن می بینید آن را پاک کنید .

2 – گرد و غبار را از درون سوکت شارژر موبایل پاک کنید گاهی ممکن است جیب شلوار شما حاوی بقایای شکلات یا دستمال و غیره باشد قرار گرفتن گوشی در چنین جیبی موجب مسدود شدن پورت آن می شود .

3 – کابل آن را تعویض کنید حتما قبل از تعویض باتری جدید و یا شارژر نو کابل شارژر را تعویض کنید در زمینه کابل اپل از استاندارد بهتری برخوردار است ولی می توانید از کابل های دیگری نیز استفاده کنید .

4 – شارژر را چک کنید : بهتر است شارژر مخصوصا اگر کابل آن جدا می شود با کابل های مختلف چک کنید تا از صحت آن مطلع شوید .

5 – صحیح شارژ کنید به هیچ عنوان تلفن خود را نزدیک آب یا هوای مرطوب شارژ نکنید همین طور از متصل کردن یک سره شارژر دستگاهتان به برق بپرهیزید در زمانیکه تنها به دو ساعت شارژ نیاز دارید نباید در طول شب به شارژر متصل کنید .

6 – باتری را تعویض کنید باتری نمی تواند برای ابد کار کند اما اگر باتری شما زیر شش ماه است و خراب شده نتیجه تقلبی بودن آن است یک باتری ارجینال حداقل دو سال کار می کند .

7 – از منبع صحیح شارژ کنید شارژ کردن از سوکت برق همیشه سریتر از پورت یو اس بی کامپیوتر و لب تاب است سوکت برق دیوار می تواند توانی دو برابر پورت یو اس بی گوشی منتقل کند .

8 – گوشی را آپ دیت کنید آپ دیت کردن گوشی می تواند با جایگزینی نرم افزار های قدیمی تر به جدید نحوه مصرف باتری را مدیریت کند .

9 – در حالت خاموش گوشی را شارژ کنید : می توانید در زمان شارژ گوشی از آن استفاده نکنید و همین طور وای فای را نیز قطع کنید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس