معماری
خانه / سلامتی / گیاهان دارویی مفید برای تصفیه خون

گیاهان دارویی مفید برای تصفیه خون

گیاهان دارویی که برای جریان خون مفید هستند

سبزیجات و گیاهان دارویی در تنطیم جریان خون نقش مهمی بازی می کنند . مثلا کلروفیل سبزیجات , آهن را که مورد نیاز گلبول های سرخ خون می باشد را فراهم می کند و قابلیت انعطاف انساج را حفظ می کند و فشار خون را اعم از اینکه بالا یا پایین باشد تعدیل و تنطیم می نماید به علاوه هورمون های موجود در سبزیجات نقش مهمی در کنش و واکنش های شیمیایی غذذ مترشحه داخلی بازی می کند .

در زیر برخی گیاهان دارویی و سبزیجاتی که برای جریان خون مفید می باشد ذکر می کنیم :

شوکت البهود :

شوکت البهود ملین است . از آن ضماد خوبی تهیه می شود که برای اولسرها و دمل ها و جراحات مفید می باشد . جوشانده اش خون را تصفیه می کند .

زان :

برگ های زان تب بر بوده و در طب به عنوان یک داروی مقوی مصرف دارد و برای تصفیه خون نیز مفید می باشد .

درخت غان :

برگ های درخت غان خون را تصفیه می کند و اگزما را معالجه می کند نیکولاس کولپیر معتقد است که آب مقطر برگ های غان سنگ کلیه و مثانه را دفع می کند . سوئدی ها برای درمان رماتیسم دارویی از آن تهیه می کنند که مصرف خارجی دارد چینی ها جوشانده ای از پوست درخت غان درست می کنند که تب های ناشی از یرقان و بیماری زردی را درمان می کنند .

ترشه :

ترشه به صورت جوشانده برای زخم های دهان و تراکم خون در شرائین مفید است . مصرف خارجی آن در درمان اولسر های خنازبری و زخم ها مفید است .

باقلی :

باقلی دارای مقدار زیاد کلروفیل و آهن است و برای خون و جریان آن نافع می باشد . بقراط باقلی را برای چشم مضر دانسته است ریشه ی نهال باقلی دارای ماده تخدیر کننده خطرناکی است .

تره تیزک آبی :

ضد خنازبر است و جوشانده آن برای تصفیه خون مفید می باشد مدر می باشد و برای سنگ مثانه و کلیه مفید است .

کلم دکمه ای :

کلم دکمه ای دارای مقدار زیادی کلروفید , پتاسیم , فسفر و سولفور بوده و ضد خونریزی لثه است .

پیاز کوهی :

پیاز کوهی که در اروپا در سالاد ها به کار می رود ع برای شرائین و عروق خون مفید است . چینی ها از آن برای معالجه خونریزی های داخلی و دفع سموم استفاده می کنند .

خیار :

تاثیر خنک کننده در خون دارد و بهترین وسیله است برای دفع تشنگی ع خیار از چربی انساج می کاهد و لذا برای لفرادی که دارای چربی زیاد می باشند مفید است . خیار دارای مقدار زیادی کلروفیل و املاح معدنی ( از قبیل پتاسیم , فسفر , کلسیم , سولفور , سدیم کلرورین و آهن ) می باشد .

گل مروارید :

گل مروارید ضد تشنج , مدر , محلل و مقوی بوده و در درمان زخم های خنازیری موثر است . گل مروارید برای واریس ناشی از حاملگی بهترین داروست و همچنین برای اختناق وریدی خون مفید است

نارون :

نارون ضد خونریزی لثه بوده و جوشانده قسمت داخلی پوست درخت آن در معالجه بیماری های پوست و به ویژه تصفیه خون مصرف می شود . جوشانده گل های آن قابض و مقوی است .

مامیشا :

ضد خنازیر بوده برای تنگی نفس و ریه مفید است . برای درمان بیماری های پوستی و تصفیه خون به صورت جوشانده مصرف می شود .

لوبیای سبز :

لوبیای سبز دارای کلروفیل و ویتامین ب می باشد و برای تصفیه خون و تقویت قلب مفید است .

نخود سبز :

نخود سبز دارای کلروفیل , فسفر , سولفور , پتاسیم و کلسیم بوده و برای بیماری واریس و بواسیر مفید می باشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس