معماری
خانه / مربوط به خانه / گرم کردن منزل بدون بخاری

گرم کردن منزل بدون بخاری

جایی که ما زندگی می کنیم یعنی ایران زیاد آب و هوای سردی ندارد و البته هوای معتدل در آن بیشتر است و وقتی تصور کشوری مانند روسیه را بکنیم که دارای دمای زیر 60 درجه سانتیگراد است در فصل سرما با خود می گوییم که آن ها در آن هوای سرد چگونه خانه های خود را گرم می کنند یعنی باید بخاری هایشان منفجر شود آنقدر که به آن شعله می دهند این در حالی است که ما فقط از گرم کردن خانه زیاد کردن بخاری و پکیج را می دانیم و به این نکته توجه نمی کنیم که قبل از این کار باید راههای که خانه از آن طریق ها هوا می کشد و سرد می شود را ببندیم بعد با داشتن محیط گرم در خانه از استفاده از بخاری معاف شویم .
روزها پردهها را کنار بزنید اگر پنجرههایتان رو به آفتاب است تا نور خورشید به داخل خانه بتابد و در هنگام غروب پردها که البته باید ضخیم باشند را بکشید .
از درز گیر برای پنجرهها استفاده کنید البته اگر منزلتان پنجره دو جداره داشته باشد که خیلی بهتر است خود آن پنجرهها به عنوان عایق عمل می کنند .
درب راه رو را محکم کنید و این فرهنگ را ایجاد کنید تا درب ساختمان باز نماند با این کار هنگام ورود و خروج انرژی اتلاف نمی شود .
لباس های نخی و گرم بپوشید خانم ها حتما روسری بر سر داشته باشد و جوراب نیز بهترین کار برای گرم کردن بدن است .
درب اتاق های اضافی را ببندید تا سرمای آنها به داخل خانه هدایت نشود و گرم کردن محیط کوچکتر نیز راحتتر است .
غذاهای آبکی و گرم که احتیاج به جوشیدن داشته باشند بپزید و میل کنید و همین طور چاهای گیاهی نیز دائما بر روی گاز داشته باشید تا بدنتان را از داخل گرم کنید .
در کف منزلتان حتما فرش داشته باشید تا سرما از کف , خانه تان را سرد نکند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس