معماری
خانه / خانواده / کارهایی که هنگام قورت دادن اشیاء توسط کودکان باید انجام داد

کارهایی که هنگام قورت دادن اشیاء توسط کودکان باید انجام داد

کودکان بعد از اینکه بر روی حرکات دست خود تسلط پیدا می کنند اولین کاری که انجام می دهند این است که دست خود را داخل دهان خود می کنند که این شاید ناشی از این است که برای یک کودک فقط نیاز های ضروری بدنش که یکی از آنها غذا است مهم است و شاید همه اشیاء اطرافش را غذا می بیند و شاید هم با خوردن آنها می خواهد متوجه این شود که چه نوع وسیله ای است به هر حال اولین کار خوردن دست است و بعد از اینکه قادر به گرفتن وسیله ها با دست خود شد دیگر وسایل را نیز به دهان خود خواهد برد و در اینجا ما به عنوان والدین باید این وسایل را بشناسیم و از خطرات احتمالی که این وسایل می تواند برای کودک داشته باشد آگاه باشیم .
برخی چیز ها را کودکان از سر نیاز طبیعی بدن خود می خورند یعنی بدن آنها ویتامین خاصی را کم دارد و با خوردن آن این ویتامین تامین می شود و در آن شی این ویتامین وجود دارد مانند خوردن خاک برای جبران کمبود ید .
گاهی اوقات این خوردن اشیاء ناشی از یک بیماری به نام پیکا است پیکا نام بیماری است که از یک پرنده که همه چیز خوار است برداشته شده است و به کودکانی که همه چیز از جمله لباس و … را می خورند اتلاق می شود و تشخیص آن فقط بر عهده پزشک است .
خوردن خاک توسط کودکان که البته برای تقویت سیستم ایمنی بدن کودک مفید است ولی ممکن است انگل ها و کرم هایی که در خاک موجود است برای معده و روده کودک خطرناک باشد .
دومین چیز سکه است که علاوه بر کثیف بودن باعث ایجاد خفگی می شود و باید حتما از دسترس کودکان دور شود .
غذا ها و خوراکی ها که روی زمین افتاده است و اغلب افراد تصور می کنند که می توانند بعد از اینکه روی زمین افتاد آن را برداشته و بخورند ولی این در حالی است که غذا ها بعد از 5 ثانیه به خود میکروب جذب می کنند و این در حالیست که جذب میکروب از فرش کمتر از کاشی و سرامیک و پارکت است .
باتری ها ی اسباب بازی ها و سایر مواد تیزی که در اسباب بازی ها وجود دارند که ممکن است باعث آسیب دیدگی و مسمومیت و حتی خونریزی در معده کودکان شود و البته آهن ربا ها که اگر بلعیده شوند باعث ایجاد مشکلات حاد در کودکان می شود و باید حتما از دسترس کودکان خارج شوند .
سایر اسباب بازی ها و مداد ها که در دسترس کودکان است که ممکن است برخی اسباب بازی هایی که مکان ها خاص دارند مستعد جذب میکروب باشند و تصور شایع که در مداد ها و رنگ ها سرب وجود دارد و این سرب ها بعد از تحقیقات انجام شده از این مواد حذف شده و برای ایمنی بیشتر کودکان آن را حذف کرده اند .
و در بین این همه وسایل خطرناک که در اطراف کودکان وجود دارند این وظیفه مادر پدر ها است که کودکان را حفاظت کرده و مراقبشان باشند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس