معماری
خانه / آموزش / پرورش گل و گیاه / چگونه گل ناز را پرورش دهیم ؟

چگونه گل ناز را پرورش دهیم ؟

گل ناز یکی از بهترین گیاهان برای پرورش است زیرا که زیاد به مراقبت ندارد این گیاه بیشتر برای دور چینی باغ ها استفاده می شود و دارای برگ های گوشتی است و گل های زرد , نارنجی , قرمز و صورتی در آن رشد می کند و دارای تنوع گونه ای است که در آن ارتفاع های متفاوت از 5 سانت تا 8 سانت را می بینیم که گونه های کوتاهش را برای پوشش زمین و گونه های بلندش را در بالای تپه ها دید .

از این گیاه می توان در آپارتمان هم مراقبت کنیم فقط باید روزانه 4 ساعت در معرض نور مستقیم خورشید قرار داد و می توان ساعت ها در معرض نور غیر مستقیم آفتاب قرار داد.

خاک این گیاه باید دارای شن وماسه زیادی باشد و آب را از خود خوب عبور دهد زیرا که تحمل رطوبت زیاد را ندارد این گیاه را باید در فصل تابستان , پاییز و بهار کاشت و می توان از طریق قلمه زدن این گیاه را رشد داد می توان یکی از شاخه های کوچک آن را جدا کرده و بکارید . این گیاه را می توان یک قسمتش را جدا کرده و در داخل آب قرار دهیم تا سریع ریشه بزند این گیاه را باید دو تا سه بار در فصل رشد تغزیه کنید و در هر سال باید این کار را بکنید و در فصل زمستان می توانید آن را هرس کنید و شاخه های اضافی آن را جدا کنید .

این گیاه دارای عمر طولانی است و می تواند در صورت مراقبت درست چندین سال عمر کند این گیاه مقاومت زیادی در برابر خشکی دارد و بعد از این که کاملا بزرگ و مقاوم شد می تواند مقاومت داشته باشد.

اگر در خانه گل ناز داشته باشیم همراه خود زنبور عسل و پروانه نیز می آورد .

این گیاه از اواسط بهار تا اواسط پاییز گل می دهد و در خاکی که دو قسمت خاک لوم , دو قسمت ماسه و یک قسمت خاک برگ یا برگ پوسیده رشد مطلوبی دارد اما از نظر خاکی کم توقع است و تقریبا در تمام خاک ها رشد می کند این گیاه آنقدر مقاومت دارد و نیاز به مراقبت کم که با سنگ داخل باغچه آن را مقایسه کرده اند.

این گل به انواع مختلفی وجود دارد از قبیل گل ناز خنجری , گل ناز گوشتی , گل یخی و گل ناز .

این گیاه هیچ آفت و بیماری ندارد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس