معماری
خانه / ورزشی / چگونه نفس خود را زیاد کنیم ؟

چگونه نفس خود را زیاد کنیم ؟

داشتن ظرفیت بالای ریه برای تنفس در هر زمینه ای بسیار حیاتی است اگر ورزشکار هستید ویا اگر خواننده هستید و یا اگر یا قاری قرآن هستید برای اینکه به درستی هر کدام از این کار ها را انجام دهید باید دارای ریه هایی قوی و تنفسی طولانی باشید و در صورت ورزشکار بودن برای ادامه مسابقه نفس کم نیاورید .
برای رسیدن به این هدف باید به فکر رژیم غذایی خود باشید از خوردن غذاهای چرب و فست فود و سرخ شده پرهیز کنید خوردن کره و خامه و به طور کلی غذاهای سنگین و چرب را ترک کنید .
در درجه دوم باید میزان چربی بدن را کنترل کنید و با این کار به کاهش میزان چربی های اطراف ریه و قلب کمک کنید .
ورزش هوازی داشته باشید و در طی آن ریه های خود را به چالش بکشید بدین صورت که مثلا 5 دقیقه بدوید و بدن خود را گرم کنید و سپس سرعت خود را بالا ببرید و در پنج دقیقه بعد با سرعت بالاتری بدوید حالا سرعت را کم کنید ولی نایستید یا می توانید در شیب بدوید و سرعت را بالا و پایین ببرید و یا اینکه در زمان دویدن از روی موانعی بپرید و یا بر روی پله بدوید راه دیگر دویدن در ارتفاعات و یا ورزش کردن زیر آب است که آن ها نیز برای افزایش ظرفیت ریه ها بسیار مناسب هستند .
نفس خود را حبس کنید و یا در زیر آب و یا در حالتی که آب به صورت خود می پاشید نفس نکشید این کار نیز به افزایش توان ریه ها کمک می کند می توانید برای رسیدن به این مقصود با آرام آرام رها کردن هوای ذخیره شده در ریه ها و یا نفس های عمیق پی در پی که به باز شدن اطراف ریه و افزایش ظرفیت ریه کمک می کند .
تمرین آواز و کشیدن صدا و افزایش تنفس خود نیز کمکی برای رسیدن به این مهم است پس افرادی که خواننده هستند رفته رفته به ظرفیت بالای تنفسی خواهند رسید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس