خانه / آرایش و زیبایی / چگونه مژه هایی پر پشت داشته باشیم ?

چگونه مژه هایی پر پشت داشته باشیم ?

داشتن مژه هایی زیبا برای هر زنی آرزو است زیرا که مژگان بلند و پر پشت باعث زیبا دیده شدن چشمان نیز می شود علاوه بر این که شما می توانید با استفاده برخی مواد باعث رشد مژه های خود شوید باید فراموش نکنید که برخی کار ها و اعمال نیز باعث ریختن مژه ها و کاهش رشد آنها می شود اگر کمی به الگوی زندگی خود توجهکنید شاید بتوانید به این زیبایی بدون هیچ هزینه های دست یابید .

اگر مرتب از کامپیوتر استفاده می کنید و مدام به آن زل زده اید باید بدانید که به چشمان خود صدمه می زنید و مژه نیز که در ارتباط با چشمان است و هر مشکلی که برای چشمانتان بیافتد مستقیما روی مژه ها نیز موثر است اگر به چشم فشار بیاورید باعث کم شدن ویتامین های دور چشم می شود و ریزش مژه ها را به همراه دارد .

استفاده زیاد از مداد چشم و ریمل و خط چشم را ترک کنید زیرا که این مواد آرایشی اگر از بهترین مواد هم تهیه شده باشند باز هم به دلیل این که مجال تنفس پوست را از آن گرفته اند باعث صدمه به مژه ها می شود اگر که از مواد نا مرغوب تهیه شده باشند که دیگر باید با مژه های زیبا خداحافظی کنید و از آنجایی که اکثر شرکت های تولید کننده مواد آرایشی مواد آرایشی مرغوب تولید نمی کنند پس باید حساب کار را خودتان بکنید علاوه بر این مواد آرایشی با جذب کثیفی ها بر روی خود به مژ ها و چشمان آسیب می زننند و باید بد از دو یا سه ساعت شسته شوند که اکثر خانم ها این کار را نمی کنند .

محیطی که در آن قرار دارید اگر سرشار از گرد و خاک و پرز است باعث صدمه به مژها می شود زیرا که مژ ها مانند سدی در مقابل میکروب ها و کثیفی ها در برابر چشم هستند و اگر در محیط کثیف قرار بگیرید علاوه بر این که با جمع کردن چشمان به مژ ها آسیب می زنید با قرار دادن مژه ها در معرض این کثیفی ها نیز به آن صدمه زده اید بهترین راه در این مواقع رعایت تمیزی و برس کردن مژ ها است و دوم استفاده از ماسک و یا رو پوشی است که مانع رسیدن این میکروب ها به مژ شود .

از مالیدن چشمان خود پرهیز کنید اگر داخل چشمتان چیزی رفته و یا اینکه دچار مشکل چشمی شده اید اصلا چشمان خود را نمالید که موجب ریختن مژ ها می شوید .

از هر چیزی برای رشد مژ ها استفاده نکنید زیرا که چشم حساس ترین نقطه بدن است و با آب نا سالم هم بیمار می شود پس با مشورت پزش خوب از مواد مرغوب برای این منظور استفاده کنید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code