معماری
خانه / رایانه / چگونه عکس از صفحه مانیتور بگیریم ؟

چگونه عکس از صفحه مانیتور بگیریم ؟

عکس برداری از صفحه مانیتور یک ترفند کلیدی در حل بسیاری از مشکلات است . با استفاده از تکنیک های ارائه شده در ادامه مطلب می توانید به راحتی از صفحه مانیتور عکس گرفته و آن را ذخیره یا ادیت کنید .

عکس از صفحه
عکس از صفحه

روش اول :

1)دکمه prtscr را روی کیبورد فشار دهید . این کاریک عکس از صفحه مانیتوردر حافظه کامپیوتر ایجاد می کند . توجه کنید که با این کار هیچ پیغامی را روی صفحه ایجاد نمی شود.

2) حالا می تواید عکسی را که در حافظه ذخیره کرده ایدرا pasteکنید تا بتوانید آن را مشاهده کنید . برای این کار برنامه paint را باز کرده و کلید ctrl و کلید V ( وی انگلیسی ) را همزمان فشار دهید . در نتیجه عکسی که گرفته اید در برنامه paint ظاهر می شود . برای ذخیره این عکس کافیست از منو file گزینه save را انتخاب کنید و عکس را ذخیره نمایید . همچنین می توانید این تصویر را مستقیما وارد برنامه فوتوشاپ و… کنید . کافیست بعد از عکس گرفتن از صفحه بوسیله کلید prtscrدر این برنامه ها کلید ctrl و کلید v را همزمان فشار دهید .

روش دوم :

در این روش از تمام صفحه عکس نمی گیریم بلکه از یک پنجره خاص عکس می گیریم . برای این کار روی پنجره کلیک می کنیم . حالا با نگه داشتن کلید ALT کلید prtscr را فشار دهید . این کار موجب می شود از صفحه مورد نظر عکس بگیریم . مانند روش اول هیچ گونه پیغامی مبنی بر گرفتن عکس نمایش داده نمی شود ولی عکس در حافظه ذخیره شده است و می توانید به کمک برنامه های paint, word و…عکس مستقیما در پوشه picturs درmydocument ذخیره می شود . فرمت تصویر ذخیره شده نیز png می باشد و نام عکسها نیز screenshot که با گرفتن هر عکس جدید یک عدد در مقابل فایل جدید ایجاد می شود . مثلا screenshot1,screenshot2و…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس