معماری
خانه / هنری / چگونه ترانه بنویسیم ?

چگونه ترانه بنویسیم ?

برای اینکه بتوانیم شعر و یا ترانه ای را بنویسیم اول از هر چیز باید احساس داشته باشیم داشتن احساس در نوشتن قطعات ادبی نقش به سزایی دارد افرادی که بدون احساس بخواهند شعری را بنویسند در کار خود نمی توانند موفقباشند برخی می گویند شعر یا ترانه خودش می آید یعنی فرد باید از درون دارای ذوق و قریحه باشد تا بتواند شعر از درونش جوشش کند .
نکته بعد داشتن مطالعه در باره این متون ادبی و ترانه هاست فردی که بیشتر از باقی افراد شعر و ترانه بخواند هم طبع هنری بالایی پیدا می کند و هم دایره لغات زیادی در این باره پیدا می کند و می تواند با بسیاری از لغات آشنا باشد و قافیه بندی خوبی در این رابطه ایجاد کند .
ادبیات خودتان را قوی کنید فردی که با قافیه ها آشنا نیست و نمی تواند آرایه های ادبی را از هم تشخیص بدهد طبع شعری ضعیفی دارد و فقط می تواند در حد رپ ترانه بگوید ولی اگر به یاد داشته باشید ترانه های قدیم و سنتی همه الهام گرفته از شعر ها بود و با همان شیوه سروده شده بودن و اتفاقا پر محتوا و معنی هم بودند ولی ترانه های الان از آنجایی که توسط افراد نا آشنا و ناشی سروده می شوند معنایی ندارند و فقط چند قافیه پشت هم هستند .
با دستگاههای موسیقی آشنا شوید هرچه بتواند دستگاههای موسیقی را بشناسید می توانید اندازه ابیات و عروض و قافیه مناسب با موضوع ترانه تان را تشخیص دهید و آنها را رعایت کنید .
ترانه و آهنگ زیادی گوش دهید و سعی کنید شعر های آنها را یادداشت کنید و با دقت آنها را بررسی کنید و نکاتی که وجود دارد را یادداشت کنید و سعی کنید ترانه ای بگویید نه مانند بقیه بلکه آن حسی را که در درونتان دارید را بیان کنید برخی از افراد تا کلمه ای را می شنوند برای آن ترانه ای می گویند و این فقط مستلزم تجربه و داشتن دایره لغات بالاست .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس