معماری
خانه / موفقیت و مدیریت / بدون سرمایه چگونه پولدار شویم ؟

بدون سرمایه چگونه پولدار شویم ؟

هرکسی با تلاش و کوشش و سرمایه ای که دارد و استفاده معقولانه از آن سرمایه می تواند ثروتمند شود در زیر نکاتی برای ثروتمند شدن ارائه شده که اصلی ترین لازمه آن وجود پول اضافی برای این سرمایه دار شدن است.

ثروتمند شدن از طریق مهارت:

همه در زندگی علایقی دارند و در پی رسیدن به آن هستند ولی باید توجه داشت که این شغل مورد علاقه ما درآمد خوبی دارد یاخیر.

دومین کاری که باید بکنیم این است که بدانیم با این شغل درآمد زایی که یافتیم در کدام منطقه جغرافیایی میتوانیم درآمد بهتری کسب کنیم ودر کدام منطقه بازار کار خوبی برای آن وجود دارد.

سومین مرحله این است که در هرمرحله از زندگی که هستیم به فکر شغل دومی برای خود باشیم وتجربه ای را کسب کنیم وسعی کنیم مهارتی را آموخته باشیم که اگر کارفرمایمان قصد اخراج مارا داشته باشد ما درآمدی داشته باشیم.

آخرین مرحله این که از تغییر شغلی ترس نداشته باشیم ودر عوض خودمان در پی این تغییر شغل باشیم زیرا که با این کار ممکن است موقغیت شغلی بهتر وهمچنین درآمد بهتری نصیبمان شود.

دومین قدم در ثروتمند شدن سرمایه گذاری است ما در هر چیزی میتوانیم سرمایه گذاری کنیم مهم این است که بدانیم چه سرمایه گذاری سود خواهد داشت.

اولین چیزی که ما میتوانیم در آن سرمایه گذاری کنیم تحصیلات است ما برای تحصیل هم وقتمان را و هم در بیشتر مواقع پولمان را سرمایه گذاری میکنیم که این سرمایه گذاری در بیشتر مواقع بسیار سود ده است ولی وقتی عاقلانه است که پی درسی برویم که درآمد بالایی دارد.

دومین جایی که برای سرمایه گذاری می توانیم انتخاب کنیم بازار سرمایه است خرید سهام شرکت ها و یا اوراق قرضه ویا این که سرمایه گذاری در بازار بورس که این مورد نسبت به گزینه های قبلی میتواند ریسک بالایی داشته باشد .

سومین گزینه سرمایه گذاری مستغلات است خرید املاک در مناطقی که احتمال پیشرفت دارند بسیار سود ده است و یا این که با خرید خانه ای شما می توانید از اجاره آن بهره مند شوید و با افزایش قیمت آن از سرمایه گذاریتان هم می توانید سود ببرید .

مهمتریم مطلب در سرمایه گذاری و ثروتمند شدن استفاده از موقعیت هاست وقتی که چیزی را برای سرمایه گذاری باید بخرید وزمان سود دهی آن است باید وقت را طلا بدانید واین کار را بکنید و از این بازار سود ده نهایت استفاده را ببرید وسود خود را برای زمانی که بازار راکد است ذخیره کنید.

سومین راه برای ثروتمند شدن از طریق پس اندازهای روزانه است سغی کنید درآمد هایتان را در چند حساب مختلف ذخیره کنید وبرای مخارج خود یک مرز وحدودی را تعیین کنید وآن مقدار از درآمد را که برای هزینه های ضروری زندگی است را در یک حساب بریزید و مقداری را هم در حساب دیگری برای تفریح قرار دهید .

در آخر اینکه برای ثروتمند شدن قناعت بسیار مهم است برخی سرمایه گذاری ها اشتباه است ودر اصل هزینه اضافی به حساب می آید مثلا خرید ماشین گران قیمت ویا خانه بزرگ برای زندگی ماشین ارزان کار ما را پیش میبرد نکته اینجاست که ماشین گران بعد از یک سال هم مستهلک میشود وهم هزینه ی بالایی دارد استفاده از این وسایل زمانی برای ما مقدر میشود که ما دارای ثروت زیادی شویم واین گونه هزینه ها اصلا به چشم ما نیاید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس