معماری
خانه / رایانه / چگونه بایوس کامپیوتر را ریست کنیم ؟

چگونه بایوس کامپیوتر را ریست کنیم ؟

آیا جدیدا تغییری درسخت افزار کامپیوتر داده اید یااینکه کامپیوتر دست دومی خریده اید که بایوس آن پسورد دارد اگراین طوراست می بایست بایوس آن راریست کنید دوروش برای ریست بایوس درادامه معرفی می شود.

روش اول: ریست

1- کامپیوتر خودراروشن کرده وبا استفاده از کلید Delete وارد قسمت بایوس شوید البته شرکت های تولید کننده کامپیوتر از کلید های  F1 ، F2 یا F10 به منظور ورود به بایوس نیز استفاده می کنند که بستگی به سخت افزار شما دارد.

2- قسمت Factory Reset را از منوپیدا کنید مکان و متن این قسمت دربایوس ها متفاوت است ولی اکثرا بانام های Reset To Default – Factory Default یاچیزی شبیه آن.

3- باپیدا کردن این قسمت روی آن Enter کنید اکثرا پیغامی مبنی بر تاثیر تنظیمات ظاهر می شود باانتخاب Yes کامپیوتر شما Restart شده ومجددا راه اندازی می شود پس از راه اندازی مجدد ، بایوس شما Reset شده.

روش دوم : برداشتن باطری

1 – کامپیوتر خودراخاموش کنید.  دکمه پاوردرپشت کامپوتررا از روی On روی Off بگذارید .

2- کیس خودراباز کنید.  برای دسترسی به مادربرد می بایست درهای کیس راباز کنید دقت داشته باشید که قطعات داخلی مادر برد بسیار حساس ند.

3 – باطری را خارج کنید. این باطری به طور معمول نزدیک قسمت پی سی آی می باشد ولی متناسب بانوع برند جای آن فرق می کند ممکن است این باطری درزیر کابلها مخفی باشد این باطری به طوراستاندارد گرد مانند باطری ساعت و به طور استاندارد 3 ولت است.

بایوس

4- دکمه پاور را فشار دهید .

دکمه پاور رابرای 10- 15 ثانیه فشار داده نگه دارید به علت اینکه کلید پاوردرپشت کیس راقبلا Off کرده اید کامپیوتر روشن نمی شود این کار باعث دشارژ قطعات داخلی کامپیوتر می شود .

5- باطری رادرجایش قرار دهید.

بادقت باطری رادر محفظه خود قرار دهید دقت کنید که دایره کوچکتر باطری به سمت پایین قرار گیرد .

6- مجدداپاور را روی ON قرار دهید.

برا این کار کلید پشت کیس راتغییر وضعیت دهید .

7-کامپیوترراروشن کنید.

دراین حالت بایوس ریست شده ورمز آن نیز برداشته می شود ومی توانید آزادانه روی آن تنظیمات انجام دهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس