معماری
خانه / مربوط به خانه / پاک کردن لاک از روی فرش دستباف

پاک کردن لاک از روی فرش دستباف

پاک کردن لاک از روی فرش های معمولی شاید کمی راحتتر از فرش دستباف باشه زیرا که این فرش های ماشینی رنگ ثابتتری دارند و می تواانید به راحتی از هر ماده ای بر روی آنها استفاده کنید ولی فرش های دستباف به دلیل داشتن نخ های کتان و پنبه نسبت به دیگر فرش ها حساسترند و زمانی خانم خانه دار با این مشکل مواجه می شود شاید به حال گریه هم بیافتد ولی ما در اینجا راههایی را ارائه می دهیم تا شاید کمی توانسته باشیم او را در مواجه با این مشکل یاری کرده باشیم .
بهترین کار در وهله اول پاک کردن لاک با استفاده از لبه چاقو است بله با استفاده از چاخو لاک را خیلی تمیز از روی فرش برداری و مدام لبه چاقویتان را با دستمال کاغذی تمیز کنید سعی کنید تا لاک خیس است و خشک نشده آن را تمیز کنید و هنگام جمع کردن آن بیشتر آن را پخش نکنید سعی کنید کاملا لاک و رد آن را با چاقو بردارید .
حالا نوبت یخ است با یخ روی رد لاک بکشید تا لاک های باقی مانده خشک شده و بریزند و در همین حال با دستمال نرمی روی آن قسمت را پاک کنید .
اگر دیدید که باز لکه ای باقی مانده نوبت شیشه پاک کن است شیشه پاک کن اثر سوئی ندارد اگر دید که جواب نداد می توانید روش بعد را امتحان کنید .
از لاک پاک کنید بدون استون استفاده کنید و با یک پد تمیز آن را در مکان بکشید .
مطمئن باشید با این روش ها از شر لکه خلاص می شوید جای لکه را نیز با دستمال مرطوبی پاک سازی کنید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس