معماری
خانه / فناوری / نگه داری از لپ تاپ

نگه داری از لپ تاپ

نگه داری از لپ تاپ کار حساسی است و اصول ساده ای دارد ولی اگر همین اصول ساده را رعایت نکنید باعث بروز خسارت های میلیونی به شما خواهد شد .
اولین کار تمیز کردن است از پاشیدن مایعات مخصوصا مایعات نا متعارف مثل استون و الکل برای تمیز کردن ال سی دی لپ تاپ خودداری کنید و می توانید با کمی شیشه پاک کن و دستمال نم دار آن را پاک کنید و سپس خشک کنید سعی کنید همان شیشه پاک کن را روی صفحه کلید نزنید زیرا که آب و مایعات از این طریق سریعتر وارد لپ تاپ خواهند شد .
در صورتی شارژ کردن برای اولین بار 10 ساعت در حالت خاموش آن را شارژ کنید و هرگز نگذارید شارژ آن به زیر 10 درصد برسد و برای شارژ کردن ابتدا رابط را به لپ تاپ متصل کنید و بعد آن را به برق بزنید و در صورتی که استفاده طولانی مدت از لپ تاپ دارید سعی کنید آن را در محیط بدون حرکت و ثابت قرار دهید و سیم رابط به برق را کوتاه کنید که در صورت عبور کسی آن قطع نشود و هنگام جدا سازی از برق هم باید آن را از پریز به آرامی جدا کنید و اگر می خواهید باتری شما دیرتر خراب شود بر روی کنترل پنل برنامه ذخیره انرژی را نصب کنید .
بهتر است لپ تاپ را بر روی فرش و محیط های پرز دار قرار ندهید و در صورت داغ شدن دستگاه مراقب باشید تا سطح زیرین تحمل این گرما را داشته باشد و با این گرما از بین نرود .
زمان بستن درب با دقت آن را ببندید و مراقب باشید وسیله ای در بین آن قرار نداشته باشد که موجب ضربه خوردن به ال سی دی لپ تاپ می شود و همین طور مراقب باشید که به پشت ال سی دی و کناره های دستگاه نیز ضربه ای وارد نشود .
در زمان حمل کردن آن را در نور آفتاب قرار ندهید و در جای خنک نگه دارید و مراقب باشید که سی دی یا دی ودی دی در داخل دستگاه نباشد زیرا که باعث صدمه به درایو خواهد شد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس