معماری
خانه / رایانه / نصب کارت صدا

نصب کارت صدا

برای نصب کارت صدا می بایست یکی روش های زیر را انجام دهید . گاهی ممکن است بعد از نصب ویندوز و با بالا آمدن آن کارت صدای شما فعال نباشد و صدایی را از اسپیکر نشنوید . برای نصب کارت صدا ابتدا روش اول را چک کنید .

روش اول : هر کارت صدا دارای یک درایور مخصوص برای راه اندازی است . این یعنی شما میبایست یک برنامه را برای استفاده از کارت صدا روی ویندوز نصب کنید . گاهی این برنامه یا اصطلاحا درایور در زمان خرید بصورت یک دی وی دی به شما عرضه میشود . دی وی دی های همراه رایانه خود را چک کنید میبایست یک دی وی دی با عنوان sound driver یا چیزی مشابه آن بیابید . سپس آن را درون کامپیوتر گذاشته و مراحل نصب را طی کنید . بعد از نصب صدای رایانه شما مجددا وصل میشود .

مشکلات :

1-دی وی دی مربوطه گم شده و یا نیست : برای حل این مشکل در نصب کارت صدا میبایست نام کارت صدای خود را از روی جعبه و یا خود آن بخوانید و با نام درایور + نام کارت صدای شما در اینترنت جستجو کرده و پس از یافتن آن را دانلود و نصب کنید .

2-کارت صدای شما آنبورد است : در این حالت شما میبایست دی وی دی motherboard را نصب کنید .

روش دوم : در این روش با یکبار آپدیت ویندوز تمامی درایورهای شما بطور اتوماتیک نصب میشوند. برای اینکار مراحل زیر را دنبال کنید ابتدا ویندوز آپدیت را با نوشتن Windows Update در منو استارت و جستجو آن مطابق شکل اجرا کنید .

Windows Update

سپس بروی Check for updates کلیک کنید در صفحه بعد درایورهایی که میخواهید نصب کنید نظیر کارت صدا را انتخاب کنید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس