معماری
خانه / آموزش / آموزش خیاطی / الگوی لباس و مانتو به روش مولر – قسمت اول

الگوی لباس و مانتو به روش مولر – قسمت اول

برای روش مولر اندازه گیری چند چیز کافیست ابتدا دور سینه را اندازه بگیرید سعی کنید این کار را از پشت انجام دهید و از مشتری بخواهید تا متر را روی بلندی سینه قرار دهد و بعد در پشت با قرار دادن یک انگشت بین متر و بدن اندازه را بنویسید .

دور کمر جایی است که انتهای استخوان دنده است و دقیقا گودی کمر است این قسمت را هم با قرار دادن یک انگشت اندازه بگیرید .

دور باسن درست جایی است که بلندی باسن قرار دادن یعنی بلند ترین نقطه آن این قسمت را اگر فرد شکم نداشته باشد با قرار دادن چهار انگشت خوابیده و اگر شکم داشته باشد با قرار دادن خط کش روی شکم فرد و اندازه گیری از روی خط کش اندازه بگیرید توجه کنید فرد خط کش را به درازا تا پایین نگه می دارد و شما متر را از روی آن عبور می دهید و اندازه می گیرید .

اندازه گیری قد کل که با قرار گرفتن فرد کنار دیوارو چسباندن پشت پا به دیوار لحاظ می شود .

اندازه گیری قد آستین که از فرد باید بخواهید تا دستش را با حالت مانند مدل ها روی ران پا قرار دهد و شما با قرار دادن متر از سر آستین و با عبور دادن آن از روی آرنج تا پایین دست اندازه بگیرید اگر می خواهید که مچ فرد قشنگ و کیپ بایستد اندازه دور مچ با قرار دادن یک انگشت مابین دست و متر اندازه بگیرید .

بهتر است سر شانه را هم اندازه بگیرید زیرا که سر شانه برخی افراد از اندازه نرمال کوچکتر یا بزرگتر است شما با این کار دیگر احتیاج به پرو گرفتن از فرد ندارید .

اندازه قد لباس نرمال تا باسن بزرگ است و اندازه قد مانتو هم دلخواه است .

نحوه محاسبه هم در گفتار بعدی است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس