معماری
خانه / آموزش / عمومی / معرفی شغل بازیگری

معرفی شغل بازیگری

داشتن استعداد خلاقیت در شغل بازیگری مهم است .
مهم ترین ویژگی یک بازیگر جان بخشیدن و جذب مخاطب است یعنی یک بازیگر جوری در فیلم تئاتر یا تلویزیون و رادیو ایفا نقش کند که طبیعی و باور کردنی باشد .
یکی دیگر از ویژگی بازیگر شناخت خوب و مردم شناسی جامعه خود میباشد مثلا بازیگر نقش یک آدم مریض را بازی کند باید برای زمانی در آن موضوع تحقیق کرده و با زندگی مشکلات و خانواده آنها به خوبی آشنا شود تا بتواند یک نقش طبیعی و باور کردنی ایفا کند.
یک بازیگر باید هوش سرعت یادگیری و استعداد وعلاقه به بازیگری داشته باشد و همیشه انتقادات و نظرات کارگردان و بقیه تیم خود را بشنود و اگر اشکالی بود آن را درست کند .
بازیگر موفق کسی است که بتواند هر نقشی را به خوبی بازی کند و حس باور پذیری را در مخاطب ایجاد کند یک بازیگر تایم استراحت زیادی ندارد برای مثال در تئاتر زمانی که برنامه در شب اجرا می شود باید صبح تمرین کند شب به روی صحنه برود و این در برنامه های زنده تلویزیونی نیز صادق است .
در شغل بازیگری سفر های کاری زیاد است به خصوص سینما و تلوزیون و بیشتر بازیگران مجبورند برای مدت طولانی از خانواده , شهر و حتی کشورشان دور باشند .
برای بازی کردن یک نقش چند اصل مهم وجود دارد 1- تحقیق و بررسی درباره نقش 2- تمرین زیاد و وقت گذاشتن و دادن تست اولیه که خیلی مهم است .
قرارداد هایی که یک بازیگر با کارگردان یک فیلم می بندد قیمت های متفاوتی دارد که بسته به معروفیت و محبوبیت او نزد مردم و همین طور مقدار کاری که باید در آن فیلم انجام دهد و زمانی که در مقابل دوربین باید باشد .
اگر بازیگر در اولین فیلم خود خوش بدرخشد ممکن است فیلم های زیاد و خوبی به او پیشنهاد شود .
برای ورود به شغل بازیگری باید رشته درسی آن را در دانشگاه مطالعه کرد و دوره های مربوطه را گذراند و البته برخی نیز با توجه به شرایط یک نقش و داشتن استعداد توسط یک کارگردان وارد این شغل می شوند که البته بین فردی که علمی این شغل را آموزش دیده باشد با این افراد تفاوت زیادی وجود دارد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس