معماری
خانه / سلامتی / مضرات استفاده از مواد شوینده

مضرات استفاده از مواد شوینده

شاید بگویید که فقط وایتکس و جوهر نمک خطرناکند و بقیه مواد شوینده هیچ ضرری ندارند در اینجا باید گفت که سخت در اشتباهید همه مواد شویند و حتی صابون ها و شامپو ها نیز مضر هستند و سلامتی را به خطر می اندازند .
همه ما فکر می کنیم که شامپو بچه از آنجایی که برای نوزادان است باید بی خطر باشد این در حالی است که در ترکیبات آن از مواد بیهوشی که در اتاق عمل از آن استفاده می شوند به کار رفته و برای سلامتی مضر است .
اخیرا متوجه شده ام که خانمی دچار حساسیت پوستی شده و بعد از مراجعه به دکتر وی به این نکته پی برده که استفاده از پودر شوینده در شست و شوی لباس ها باعث ایجاد حساسیت در او شده است .
همه مواد شوینده که در اطراف ما هستند و ما ازآنها استفاده می کنیم و حتی خوشبو کننده ها دارای عوارض است و عامل ایجاد آسم و حساسیت یکی از عواملی که در دنیای کنونی همه افراد دچار حساسیت هستند و مدام عطسه و سرفه می کنند استفاده بیش از اندازه از مواد شوینده است این موام جدای از ترکیبات شیمیایی که دارند دارای بوی شدیدی هستند که خود آنها عامل ایجاد حساسیت است .
سعی کنید که برای تمیز کردن خانه خود از دستمال مرطوب با آب گرم استفاده کنید و کمتر از مواد شوینده استفاده کنید اگر مدام این کار را انجام دهید دیگر نیازی به استفاده از مواد شوینده ندارید .
ولی اگر واقعا نمی توانید استفاده از آنها را کاهش دهید حتما با رعایت نکات ایمنی این کار را بکنید هنگام استفاده حتما ماسک و دستکش داشته باشید و لباس های آستین بلند و شلوار داشته باشید و حتما از دمپایی نفوذ ناپذیر یا چکمه استفاده کنید مخصوصا هنگام استفاده از وایتکس , سفید کننده و جوهر نمک که بهتر است برای اینکه این مواد به چشمانتان برخورد نکند از عینک نیز استفاده کنید زیرا که در صورت برخورد باعث سوراخ شدن قرنیه و کوری می شود .
از ترکیب کردن مواد شوینده با یکدیگر خودداری کنید و همین طور بعد از پاک سازی یک محل مانند دستشویی و حمام سریع محل را ترک کنید و آن را با استفاده از هواکش عاری از هرگونه بو سازید . هنگام استفاده درها و پنجره ها را باز کنید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس