معماری
خانه / سلامتی / مراقبت های بعد از عمل واریکوسل

مراقبت های بعد از عمل واریکوسل

واریکوسل که در صورت اتساع شبکه های وریدی و سیاهرگی اطراف بیضه رخ می دهد معمولا شایعترین علت ناباروری در مردان به شمار می رود و فرد بعد از پی بردن به این مشکل که با سونوگرافی داپلر توسط ارولوژیست یا متخصص کلیه و مجاری ادرار انجام می شود باید اقدام به عمل جراحی کنند تا این شرایانها درمان شوند معمولا این عمل به صورت سرپایی است و فرد بعد از یک نیم روز مرخص می شود و احتیاج به بستری ندارد .
محل بخیه ها که در صورت عمل به روش سنتی به صورت افقی در زیر شکم قرار دارد و در روش میکروسکوپی با دو سانت برش در زیر شکم و با کمک میکروسکوپ انجام می شود و در روش لاپاروسکوپی با بزرگ نمایی تا 20 برابر و با برش دو سانتی متری عمل انجام می شود باید دانست که با روش سنتی امکان عود و بازگشت دوباره وجود دارد ولی در روش های دوم و سوم امکان بازگشت بسیار پایین است .
عمل ممکن است با بیهوشی عمومی و یا با بی حسی موضعی که از کمر به پایین انجام می شود است که در روش بیهوشی فرد می تواند بعد از چند ساعت با کمک اطرافیان راه برود و تا 8 ساعت فقط باید میعات میل کند ولی در روش بی حسی فرد از روز بعد از عمل می تواند راه برود زیرا که با سر درد ممکن است مواجه شود .
بیشترین چیزی که ممکن است بعد از عمل خطر آفرین باشد میزان ترشحی است که از محل بخیه ها خارج می شود که اگر زیاد بشد فرد باید به پزشک مراجعه کند بعد از دو روز هم باید پانسمان را بردار و بعد از دو روز هم می تواند حمام کند و بعد از آن هم می تواند رانندگی کند .
بعد از 24 ساعت فرد می تواند نزدیکی داشته باشد و بعد از چهار ماه فرد باید آزمایش کشت اسپرم یا اسپرموگرافی بدهد تا میزان اسپرم ها مشخص شوند که با این عمل میزان اسپرم ها تا 70 یا 80 درصد بهبود می یابد و همین طور اگر فرد برای اصلاح نا باروری این عمل را انجام داده باشد می تواند بعد از چهار ماه که تعداد اسپرم ها به حالت عادی بازگشت اقدام به فرزند آوری کرد که بدین صورت که بعد از پریود زن به صورت یک روز در میان باید نزدیکی داشته باشند تا موفق به فرزند آوری شوند .
از 24 ساعت بعد از عمل فرد می تواند به کار عادی خود بازگردد ولی اگر فرد کار سنگین دارد باید تا دو هفته کار نکند و از انجام ورزش های سنگین خودداری کند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس