معماری
خانه / سلامتی / مراقبت های بعد از عمل بواسیر

مراقبت های بعد از عمل بواسیر

بعد از عمل اولین اصل که باید رعایت شود خوردن غذاهای ملین است زیرا که در صورت یبوست ممکن است شما اصلا نتوانید اجابت مزاج داشته باشید به علاوه اینکه فرد ممکن است تا دو روز در ناحیه عمل خونریزی داشته باشید خوردن این غذاها را در صورتی که عمل سخت و سنگین باشد باید دو روز بعد از عمل شروع کنید و در ضمن اگر دچار اسهال شدید باید خوردن این ملین ها را ترک کنید .
مسکن ها معمولا توسط پزشک تجویز می شوند و در صورت عمل با لیز احتیاج به تعویض پانسمان ندارید ولی در غیر این صورت باید مرتبا پانسمان تعویض شود و در صورت چسبیدن پانسمان به محل عمل باید با مرطوب کردن آن را جدا کنید .
روزانه دو تا سه مرتبه در آب گرم بنشینید تا محل عمل بهبود یابد و با حرکت دادن آن از آبسه کردن و عفونت کردن آن خودداری کنید و سعی کنید تا مدتی با دستمال مرطوب خودتان را پاک کنید .
تا سه ماه بعد از عمل باید از روزه داری خودداری کنید و در سال های آینده نیز با دستور پزشک این کار را انجام دهید بعد از مدتی اگر دچار یبوست شدید ممکن است چند قطره خون نیز مشاهده کنید در این صورت با دستور پزشک خود عمل کرده و آن را بهبود دهید و همین طور اگر مجبور شدید آنآب فراوان را فراموش نکنید .
تا مدتی بر روی محل سخت ننشینید و یا از بالشتک طبی استفاده کنید در هنگام نشستن و همین طور بعد از نیم ساعت نشستن از جای خود برخیزید و دوباره بنشینید .
بواسیر معمولا در زمان بارداری و در هنگام مسافرت عود می کند و مشکل ساز می شود سعی کنید با داشتن رژیم غذایی پر فیبر و صرف میوه و سبزیجات فراوان و همین طور خودداری از خوردن چای پر رنگ از دچار شدن به این بیماری جلوگیری کنید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس