خانه / آرایش و زیبایی / مراقبت بعد از تاتو

مراقبت بعد از تاتو

تاتو انواع مختلفی دارد مانند تاتو ابرو , تاتوخط چشم , تاتو خط لب و تاتو بدن که در همه این تاتو ها رعایت چند نکته کلیدی مهم است ول در برخی موارد باید بیشتر مراقبت داشت .
اولین نکته این است که هرگز محل تاتو را نخارانید و جاهایی را که پوسته پوسته شده است را نکنید این مکان ها در اصل زخم هستند و خاراندان شما باعث تحریک نقطه و بروز خونریزی و یا عفونت می شود .
دومین نکته که باید همه موارد تاتو رعایت کنند قرار نگرفتن در معرض نور آفتاب به مدت یک هفته که طول درمان محسوب می شود این نقاط در اصل نازک شده اند و پوسته رویی از بین رفته است و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب پوست نازک و حساس این منطقه را می سوزاند .
سومین نکته این است که نباید به سونا و یا استخر بروید باز هم گرمای زیاد و یا در آب ماندن زیاد باعث از بین رفتن پوست این منطقه و باعث خشکی پوست و سوزش و خارش خواهد شد .
تا سه روز قسمت تاتو شده را نشویید چراکه این منطقه یک زخم سر باز است و این کار باعث خونریزی و یا کامل نشدن رنگ گیری پوست خواهد شد .
در همه موارد از پماد ویتامین Aچشمی روزی سه مرتبه و پماد هیدروکورتیزون روزی یک مرتبه با استفاده از گوش پاک کن و نه دست و کاملا آرام بر روی زخم استفاده کنید تا مدت یک هفته که طول درمان است این کار باعث کاهش درد و جلوگیری از عفونت ناحیه می شود .
برای تاتو خط چشم به مدت 24 ساعت از کمپرس یخ بر روی پلک ها استفاده کنید تا تورم و قرمزی ناشی از کار باعث بسته شدن چشمانتان نشود .
در تاتو خط لب از پماد آسکیلوویر یا زویراکس روزانه یک مرتبه و به مدت یک هفنه استفاده کنید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code