معماری
خانه / آموزش / پرورش گل و گیاه / مراقبت از ارکیده

مراقبت از ارکیده

ارکیده گلی حساس است که با این حساسیت زیادی که دارد احتیاج به مراقبت زیادی ندارد و فقط باید قوائد آن را بدانید تا بتوانید برای مدت زیادی این گل را در خانه داشته باشید این گیاه از تنوع بالایی برخوردار است و علاوه بر تنوعی که دارد از کارایی بالایی نیز برخوردارست کافیست که به آن اهمیت دهید تا بتوانید این گل گران قیمت را در خانه خود داشته باشید .
فصل گلدهی آن از آذر ماه و در فصل زمستان است بهتر است در فصل گلدهی به گیاه کود داده نشود .
این گل احتیاج به آب فراوان ندارد ولی تحمل خشکی را نیز ندارد پس هر هفته یا هر ده روز یک بار یک لیوان آب به آن داده شود و مراقب بود که در حین آبدهی روی گلبرگ های آن آب نریزد در فصل زمستان که هوای خانه گرمتر است و خشکتر بهتر است بیشتر به گیاه آب داده شود .
در بین خاک گیاه بهتر است از زغال که در گل فروشی ها یافت می شود و هم از تکه های چوب استفاده شود تا آبرسانی به گل بیشتر شود .
این گل بهتر است در معرض نور غربی قرار نگیرد و بهترین نور برای آن نور شرقی و جنوبی است که بهتر است پرده ای در مقابل آن قرار داشته باشد و نور آفتاب به طور مستقیم به آن برخورد نکند .
وقتی شاخه های گیاه بلند شدند بهتر است برای آن قیم قرار دهید تا شاخه های ظریف آن نشکند.
اگر دیدید که گلبرگ های آن خشک می شود آب اضافی آن را بگیرید و درجه محیط را تنظیم کنید بهترین درجه در تابستان 27 و در زمستان 10 است.
کود مخصوص این گل در گلفروشی ها یافت می شود و بهتر است از کود هایی که به مرور تجزیه می شوند برای این گل استفاده شود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس