معماری
خانه / اینترنت / لینک چیست ؟

لینک چیست ؟

احتمالا شما بتازگی با دنیای اینترنت آشنا شده اید . لینک به معنای ارتباط یا وصل کردن در لغت میباشد . شاید در گفتار عامیانه هم شنیده باشید که میگویند فلانی با فلانی لینک شده . یعنی انها با هم آشنا شده اند . در دنیای اینترنت هم چنین تصوری وجوددارد . وقتی کسی به شما میگوید لینک سایت چیست یعنی آدرس اتصال و ورود به سایت چیست . مثلا لینک ما iranosve.ir می باشد . بهمین ترتیب اگر کسی از شما لینک دانلود فایلی را خواست باید یک آدرس مشابه که آدرس ایتنترنتی یا URL نام دارد به او بدهید تا بتواند به آن فایل دسترسی پیدا کند .

حالا فرض کنید به شما بگویند بروی لینک کلیک کنید . منظور همان کلیک کردن ری آدرس اینترنتی ست . گاهی لینک ها زیر یک حرف مخفی میشوند . مثلا در بسیاری از مطالب احتمالا دیده اید . که عباراتی نظیر دانلود – اینجا کلیک کنید و … وجود دارد . این عبارات اکثرا آبی رنگند مثل

ایران اسوه

با کلیک بروی ایران اسوه در واقع شما وارد آدرس iranosve.ir میشوید و این یعنی لین در زیر متن مخفی شده . تقریبا تعریف لینک تمام شد . خودتان میتوانید حدس بزنید که تمامی ارتباطات اینترنت بین سایت ها از همین لینک بوجود آمده . در واقع اینترنت و عظمت آن وابسته به لینک و ارتباط بین سایت هاست .

مواردی نطیر لینک فالو ، بک لینک ، لینک غیر فالو و … در رابطه با لینک وجود دارد که مباحث تخصصی بین موتورهای جست و جو وسایت هاست . اما اگر میخواهید کد اچ تی ام ال لینک دادن را ببینید به کد زیر توجه کنید . این کدها مخصوص طراحان سایت هاست .

<a href=”http://iranosve.ir”>ایران اسوه</a>

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس