معماری
خانه / آموزش / عمومی / لقاح چیست ؟

لقاح چیست ؟

 

زمانی که در چرخه قاعدگی تخمک گذاری اتفاق می افتد این تخمک آماده که از تخمدان آزاد شده توسط شرابه های لوله فالوپ ( لوله ای که تخمدان را به رحم متصل می کند ) که عقب و جلو می روند و سعی می کنند تخم را در لوله فالوپ حرکت دهند به سمت رحم هدایت می شوند از اینجاست که تخم سفر خود را به سوی رحم آغاز می کند .

لوله فالوپ به بخش فوقانی یا فوندی رحم متصل است . عمل لقاح در لوله فالوپ اتفاق می افتد . هنگامی که یک اسپرم ( سلول جنسی مردانه ) درون تخمک نفوذ می کند لقاح اتفاق می افتد با وقوع این اتفاق رقابتی که بین اسپرم ها برای لقاح با تخم وجود دارد به پایان می رسد و در این مرحله است که جنسیت جنین مشخص می شود توسط لقاح سلول جنسی مردانه X یا Y که اگر سلول X با تخم لقاح کند جنین دختر می شود و اگر Y  با جنین لقاح کند جنین پسر می شود اما سفر تازه شروع شده .

از این به بعد تخم بارور شده به آرامی مسیر خود را در لوله فالوپ ادامه می دهد  پایان این مسیر با اندکی شانس , به رحم ختم خواهد شد که لایه ضخیم و مناسب برای تغذیه تخم بارور شده دارد . زمانی که تخم درون جداره رحم فرو می رود گفته می شود که بارداری اتفاق افتاده است . بدن از این پس با نشانه های متعددی می داند که باردار شده در نتیجه تخمک گذاری و چرخه قاعدگی برای طول دوره بارداری متوقف می شود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس