معماری
خانه / ورزشی / عکس هایی از کونپیک در ارتفاعات سرد هیمالیا

عکس هایی از کونپیک در ارتفاعات سرد هیمالیا

در این پست قصد داریم یک گالری زیبا از عکس های کونپیک را قرار دهیم . در ادامه  تصاویر مختلف از کونپیک در هیمالیا را مشاهده میکنید . اما ممکن است در قدم اول بپرسید که کونپیک کجاست . kun یا با نام دیگر آن  kun peak است دومین منطقه و یا پیک بزرگ هیمالیاست . این منطقه با ارتفاع 7007 متر دومین منطقه با ارتفاع زیاد از زمین است که در رشته کوه های هیمالیا قرار دارد .

جالب است بدانید که تا سال 1976 تلاش های زیادی برای فتح آن صورت گرفت که به موفقیت ختم نشد در ادامه تصاویر و عکس هایی از کونپیک دومین منطقه مرتفع زمین را ملاحظه می کنید .

تقریبا تمامی مردم دنیا با نام اورست آشنا هستند ولی کسی با نام کونپیک دومین قله بلند هیمالیا آشنا نیست . اورست با ارتفاع 8848 بلند ترین قله جهان است که با کونپیک یا همان دومین قله مرتفع 1800 متر اختلاف ارتفاع تا سطح دریا را دارد .

اما جالب است بدانید مائونا کیا  1700 متر از اورست مرتفع تر است ولی چرا بعنوان بلند ترین قله دنیا معرفی نمیگردد ؟ بعلت اینکه 6000 متر آن در زیر آب قرار گرفته است . اگر معیار را ارتفاع از سطح زمین قرار دهیم مطمئنن اورست دوم و منطقه کونپیک سوم خواهد بود .

متاسفانه حدود 50 تن زباله در اورست موجود است که مناطقی چون اورست و کونپیک را زشت کرده است .

 

عکس کون عکس کون عکس کون عکس کون عکس کون

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس