خانه / سلامتی / علت های رایج تاخیر در قاعدگی

علت های رایج تاخیر در قاعدگی

بیشتر خانمهایی که قدرت باروری دارند به این موضوع بسیار حساس هستند که چرا قاعده نشده اند و یا قاعدگیشان به عقب افتاده و اکثر خانم ها اولین شکی که دارند باردار شدن است و سریعا به سرغ بی بی چک می روند ولی زمانی که بی بی چک نتیجه منفی داشته باشد و شما باردار نباشید این موضوع می تواند کمی نگران کننده باشد که دلیل پریود نشدنتان چیست دلایل زیر از شایعترین دلایل پریود نشدن در زنان است که اگر هیچ کدام از آنها در شما وجود نداشته باشد ممکن است دلیل این موضوع عفونت و یا بیماری در بدن شما باشد که بهتر است هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنید .
استرس باعث تغییر در میزان ترشح هورمون ها در بدن زنان می شود و از آنجایی که با افزایش استرس ترشح هورمون Gnrh در خانم ها کاهش می یابد در نتیجه قاعدگی به تعویق خواهد افتاد سعی با روش های کاهش استرس به صورت طبیعی این موضوع را تخت کنترل خود درآورید .
چاقی و لاغری سریع از دیگر دلیل به تعویق افتادن پریود است اگر چند کیلو از وزنتان را سریع از دست داده اید و یا اینکه کلا خیلی لاغر هستید و در صورت دیگر اینکه مقدار زیادی چربی در بدنتان وجود دارد و آن را با خود حمل می کنید این دلایل می تواند باعث مشکل در تخمک گذاری در بدن شما شود و تخمدان ها به درستی کار نکنند .
یائسگی و نزدیک شدن به آن در خانم ها می تواند باعث ایجاد اختلال در قاعدگی شود .
بیماری باعث ضعیف شدن بدن می شود و البته اگر این بیماری عفونی باشد که بدترو مصرف زیاد داروی خاصی در دوره کنونی که هر دو این موارد باعث به هم خوردن هورمون های بدن می شوند و قاعدگی را با مشکل رو به رو می کنند .
به هم خوردن سیستم خواب و ساعت بدن که معمولا در افرادی که به کشورهای خارجی سفر می کنند و در خانم های شاغلی که شیفت شب دارند اتفاق می افتد و باعث اختلال در هورمون های بدن می شود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code