معماری
خانه / خانواده / عرق سوز و ادرار سوز شدن کودکان

عرق سوز و ادرار سوز شدن کودکان

این اتفاق معمولا در نوزادان اتفاق می افتد و خود را با جوش های قرمز بر روی پوست نشان می دهد کودکان به دلیل داشتن پوست حساس و کوچک بودن منافز پوستی که مانع تنفس راحت پوست و خارج شدن عرق از آن است این جوش ها را می ریزند که در نتیجه قرار گرفتن در هوای گرم و مرطوب و یا نپوشیدن لباس مناسب است برای جلوگیری از این حالت و درمان آن باید مراحل زیر را طی کنید .
ابتدا تب کودک را چک کنید نباید بالا تر از 38 درجه باشد اگر بود که در نتیجه هوای گرم است او را به حمام برده و شست و شو با آب ولرم دهید کمی صابون بچه اشکال ندارد که در این حالت باید تب پایین بیاید اگر این اتفاق نیفتاد حتما به پزشک مراجعه کنید زیرا که کودک بیمار است .
مایعات زیاد را فراموش نکنید تا هم گرای بدن او خارج شود و هم اگر کودک در اثر کم آبی یا دهیدراته شدن این اتفاق برایش افتاد این موضوع حل شود و با خارج شدن عرق از پوست مانع ریزش این جوش ها بر روی پوست شود .
لباس نخی و گشاد بپوشانید تا هم عرق بدن او جذب شده و هم باعث عرق کردن و مرطوب بودن پوست او شود و هم با لطافت خود باعث خراشیده شدن و گرم شدن پوست بدن مانند پارچه های پلاستیکی و جذب نشود .
ناخن های کودک را کوتاه کنید تا با خارش آنها باعث زخم شدن پوست نشود این عرق سوز ها تنها مشکلی که دارند باعث خارش می شوند .
لباس های او را در خانه کم کنید و حتی الامکان در هوای گرم او را از خانه خارج نکنید و در مکان خنک قرار دهید و اگر شب ها در جای گرم می خوابد با قرار دادن پنکه در نزدیکی او و نه مستقیم روی او , او را خنک نگه دارید .
اصلا از پودر بچه برای جلوگیری از عرق سوز شدن استفاده نکنید زیرا که باعث ایجاد حساسیت پوستی و هم باعث ایجاد مشکلات ریوی و هم باعث نارسایی کلیه در او می شود به جای آن از پماد ضد سوختگی هوازی و یا پماد کالندولا که گیاهی است استفاده کنید قبل از استفاده اینها حتما بهداشت کودک و قرار گرفتن او در محیط خنک را چک کنید و بعد در صورتی که به بهبود نرسیدید از این ها استفاده کنید .
اگر کودک با ادرا دچار سوختگی می شود دلیل آن شاید کم آبی بدن او و بالا بودن اوره در ادرار او است پس سعی کنید در این هوای گرم حتما مایعات زیاد به بچه بدهید و بعد پوشک او را به محض ادرار کردن تعویض کنید اگر باز هم به نتیجه نرسیدید از پماد سوختگی استفاده کنید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس