معماری
خانه / آموزش / عمومی / شغل صنایع دستی

شغل صنایع دستی

صنایع دستی شغلی است که خلاقیت در آن خیلی مهم است یعنی اگر خلاقیت و علاقه در آن نباشد هیچ گاه نمیتوان در آن موفق بود.
این شغل طرفداران زیادی دارد و بازار کار آن خوب است و درآمد زیادی دارد البته به شرطی که کار خوبی را وارد بازار کنید و بدانید مردم از چه کاری خوششان میاید که در این صورت با سفارش های زیادی روبه رو خواهید شود .
و اما حقوق این کار , صنایع دستی کاری است که حقوق ثابتی ندارد و بستگی به فروش و سفارش دارد همانطور که گفتیم باید بفهمید مردم از چه جور کاری خوششان میاد .
صنایع دستی یعنی روح دادن به کار وقتی خلاقیت و ذوق خود را به کار منتقل کنید حتما کار, زیبا و خوبی میشود.
و اما تحصیلات صنایع دستی در دانشگاه ها تدریس میشود ولی یک فرد بی سواد هم میتواند با یاد گیری کلاس های اموزشی وارد این شغل شود .
یک صنعتگر باید هوش زیاد و همینطور علاقه زیادی داشته باشد.
در بخش پایین با وسایل و نحوه ارائه کار آشنا خواهید شد .
در این شغل باید نقشه و طرح برای کار های خود داشته باشیم و وسایل مورد نیاز , برای مثال کسی که میخواهد یک قالی ببافد نیاز به دار قالی و نخ و نقشه های قشنگ دارد و رنگ هایی که در آن استفاده میکند باید جوری باشد که در چشم مشتری جذاب باشد و روح دادن به کار مثلا یک تابلو باید جوری باشد که انگار واقعی به نظر میرسد و مورد دیگر این است که کاری را که تمام کردیم باید وارد بازار کنیم آخرین مورد توضیح درباره کارو آشنا کردن مردم با کار خودمان است.
یک صنعتگر باید محل کار خود را خوب مشاهده کند و ببیند آیا در این کار استعداد دارد و دست آخر به این کار علاقه دارد یا خیر.
در نتیجه در این شغل خلاقیت , علاقه , سلیقه مشتری , نقشه , وسایل مورد نیاز برای کار , روح دادن به کار, آموزش در کارگاه ها و ارائه در بازار مهم است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس