معماری
خانه / سلامتی / سرطان هوچکین چیست ؟

سرطان هوچکین چیست ؟

سرطان هوچکین مربوط به غدد لنفاوی است و معمولا در گره های لنفاوی ایجاد می شود .
غدد لنفاوی که معمولا در گردن زیر بغل و کشاله ران قرار دارند در این بیماری به طور ناگهانی و بدون هیچ دردی بزرگ می شوند که این می تواند همراه با ضعف بدنی و عفونت در بدن و تبی که پایین نمی آید و همین طور عرق شدید و خارش در بدن و درد های شکم و کمر به همراه باشد .
چون این بیماری در غدد لنفاوی است پس ممکن است بافت های بدن را نیز درگیر کند که شامل طحال , کبد , مغز استخوان و روده می شوند و همین طور ممکن است باعث ضعف سیستم ایمنی بدن شود .
محققان هنوز علت این بیماری را کشف نکرده اند ولی اذعان کرده اند که این بیماری در کودکانی که تا سن ده سالگی کمتر با بیماری های شایع در اطفال درگیر بوده اند بیشتر دیده شده و سنت برای این بیماری تعیین نکرده اند ولی سن شایع آن را از 20 تا 50 سال تشخیص داده اند .
از آنجایی که برای این بیماری دلیل خاصی دیده نشده پس پیشگیری از آن نیز غیر ممکن است ولی در صورتی که زود تشخیص داده شود قابل درمان است پس اگر ضایعه خاصی دیدید حتما آن را جدی بگیرید و به پزشک مراجعه کنید .
معمولا با آزمایش خون و لنفیوگرافی و سی تی اسکن و آزمایش مغز استخوان و نمونه برداری از اعضای داخلی شکم برای اینکه تشخیص دهند که بیمی تا کجا پیشرفته است می توان این بیماری را تشخیص داد و روش درمان آن نیز در طریق پرتو درمانی و شیمی درمانی است و هر کدام نیز به تبع خود مضراتی را دارا هستند مثلا می توان به زخم دهان , پوست و اسهال و استفراغ اشاره کرد که بعد از پایان شیمی درمانی و پرتو درمانی تمامی این عوارض از بین خواهد رفت .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس