معماری
خانه / آموزش / عمومی / زندگینامه دکتر لاندروم شتلز

زندگینامه دکتر لاندروم شتلز

 

دکتر لاندروم شتلز یک متخصص زنان و پدر علوم بسیاری در زمینه باروری از جمله گزینش جنسیت بود . وی بعد از اخذ مدرک پزشکی در سال 1943 بع مسئله تولید مثل انسان پرداخت . وی در سال 1950 کتابی به نام تخمک انسانی نوشت که مراحل مختلف رشد و تکامل تخمک انسان را نشان می داد . پیش از وی کسی چنین کاری انجام نداده بود .

وی زندگی خود را به طور کامل وقف کار و تحقیقاتش کرد . حتی در سال 1973 سعی کرد باروری درون زهدانی را آزمایش کند اما روسای وی کارش را متوقف کرده و او را به طور ناگهانی اخراج کردند . بعد از مشاغل مختلفی که در زمینه بارداری و زایمان داشت به لاس وگاس رفت . وی سعی کرد آزمایشگاه کوچکی در رابطه با شبیه سازی انسان به راه بیاندازد . تحقیقات پیشگام وی و تلاش او موجب شد تکنیک های بسیاری که امروزه در زمینه درمان های باروری مورد توجه و استفاده می باشند شناخته شده و به بحث و گفت و گو گذاشته شوند .

در پایان روش تعیین جنسیت وی حتی امروز نیز یکی از شناخته شده ترین و مطرح ترین روش ها می باشد . وی در سال 2003 در سن 93 سالگی از دنیا رفت .

روشی که شتلز پیشنهاد کرد با شناسایی چرخه قاعدگی برای کمک به تعیین تخمک گذاری همراه بود بعد از تعیین زمان تخمک گذاری بر اساس عوامل مربوط به ویژگی های اسپرم و چرخه قاعدگی زمان نزدیکی به شما توصیه خواهد شد دیگر روش های زمانبندی نیز امروزه استفاده می شود اما روش شتلز بیش از همه مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته و بیش از دیگر روش ها مورد استفاده قرار گرفته است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس