معماری
خانه / آرایش و زیبایی / ریشه ریشه شدن کنار ناخن

ریشه ریشه شدن کنار ناخن

یکی از شایع ترین مشکلاتی که برای خانم ها اتفاق می افتد ریشه ریشه شدن کنار ناخن هاست که خیلی هم دردناک وآزار دهنده است و عوامل زیادی را در حاصل شدن این امر می توان دخیل دانست .

یکی از این عوامل کمبود ویتامین ای و کلسیم و روی است که در زمانی که متوجه ریشه شدن شدیم باید مصرف لبنیات را افزایش دهیم تا به سرعت جواب بگیریم .

دومین دلیل آن استفاده بیش از اندازه از مواد شوینده است که باعث ضعیف شدن کراتین ناخن شده و دور ناخن را که بافتی نازک دارد سریعا از بین می برد و راه درمان آن استفاده چند روزه از دستکش و قرار دادن ناخن ها در کرم مرطوب کننده است و ماساژ آن و علاوه بر آن ماساژبا روغن سیر می تواند ناخن ها را زیبا و محکم کند این روغن را می توانید روی ناخن ها بمالید به مدت پانزده دقیقه و درون دستکش نگه دارید تا بوی آن پخش نشود و سپس برای از بین بردن بوی بد آن از روی ناخن از لیمو ترش استفاده کنید .

دلیل دیگر ریشه شدن لاک ناخن و پاک کردن مداوم آن با استون است و تنها راه آن هم کمتر استفاده کردن از استون است و همچنین وقتی از لاک استفاده می کنید سعی نکنید آن را با خراشیدن از روی ناخن هایتان پاک کنید زیرا که باعث آسیب به ناخن ها می شود .

دلیل دیگر این ریشه شدن ضربه است معمولا افرادی که زیاد تایپ می کنند یا پیانو می نوازند ممکن است دچار این عارضه شوند که آنها برای تقویت ناخن هایشان باید در تلاش باشند می توانند این کار را با ماساژ روغن زیتون و نگه داری ناخن ها روی بخار کتری تا خشک شدن روغن از روی ناخن انجام دهند .

در نهایت سعی کنید گوشه ناخن ها را مرتبا با ناخن گیر بگیرید تا این بافت آسیب دیده را کتر تحریک کند و از کندن ناخن ها با دست خود داری کنید و از سوهان مناسب برای تمیز کردن ناخن ها استفاده کنید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس