معماری
خانه / آموزش / روش نظافت طلا و نقره

روش نظافت طلا و نقره

برای نظافت نقره وطلا راه اولی که پیشنهاد می شود استفاده از روغن هایی است که به منظور براق کردن آنها استفاده می شود و به آنها روغن جلا می گویند است و البته برای نقره نیز مناسب تر است ولی برای اینکه بهتر به نتیجه برسید مانند طلا فروش های حرفه ای استفاده از خاک اره را پیشنهاد می کنیم خاک اره و یک برس نرم می تواند طلا را براق و تمیز مانند روز اولش کند طلا را کاملا به آن آغشته کنید و در داخل خاک اره کار را ادامه دهید .
ولی کارهایی هستند که ما روزانه می توانیم از آنها استفاده کنیم مثلا خود من به شخصه انگشتری دارم که مدام مواد غذایی که نگام آشپزی از آنها استفاده می کنم در بین آن می ماند و در برخی موارد داخل انگشتر سیاه می شوند برای تمیز کاری آنها چه باید بکنیم ؟
برای این کار ابتدا از مایع ظرفشویی استفاده کنید و با یک مسواک نرم آن را تمیز کنیم سفید کننده دیگر هم برای جواهرات دیگر خوب نیستند ولی برای طلا می توان از آن ها استفاده کرد بهتر است این کار را با آب نمک انجام دهید .
اگر طلایتان مقاوم است و جواهرات حساس ندارد آن را داخل ظرفی قرار دهید و بجوشانید تا آشغال های داخل آن نیز خارج شود به یاد داشته باشید و بعد اجازه دهید تا طلا خشک شود و از آن استفاده کنید برای خشک کردن استفاده از دستمال نرم توصیه می شود .
استفاده مکرر از طلا باعث از بین رفتن جلای آن می شود استفاده از آب داغ و ریکا و شوینده های دیگر فقط باعث بهداشت و نظافت می شوند ولی برای جلای آن استفاده از خاک اره بهترین گزینه است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس