معماری
خانه / سلامتی / روش صحیح حمام کردن

روش صحیح حمام کردن

برخی تصور می کنند که حمام کردن کاری ساده است که افراد در هفته چند مرتبه باید زیر دوش بروند و با مواد شوینده خود را بشویند و تمام و از خواص و فواید حمام کردن صحیح غافل هستند و نمی دانند که اگر درست حمام نکنند باعث آسیب رساندن به پوست و به موهای خود خواهند شد ولی اگر درست حمام کنند هم مشکلات پوستی خود را از بین خواهند برد و هم باعث شادابی و نشاط در طول روز و هفته را خواهند شد .
قبل از حمام حتما موهای خود را شانه کنید تا گره های آن باز شود زیرا که شانه کردن زیر آب باعث شل شدن ریشه مو و ضعیف شدن آن می شود و با این کار شما کمک می کنید به راحت حرکت کردن آب و شامپو در مو در درجه دوم باید نوع مو و پوست سر خود را بشناسید و اگر پوست سرتان چرب و موهایتان خشک است سعی کنید بیشتر شامپو را به کف سر هدایت کنید . زیاد موهایتان را نمالید و فشار ندهید با این کار باعث شکنندگی و خورد شدن موها می شوید و به آنها آسیب می زنید فقط سعی کنید که با حرکت انگشتان لای موها آن را تمیز کنید .
درجه حرارت مناسب برای حمام کردن آب ولرم است اگر در تابستان علاقه دارید که با آب خنک حمام کنید بدانید بیش از 5 دقیقه این کار باعث گرفتگی عضلات می شود و باعث گرمای بیشتر بدن در بیرون از حمام می شود و اگر علاقه دارید که با آب داغ حمام کنید این کار نیز نباید بیش از 15 دقیقه به طول بیانجامد زیرا که باعث رخوت و بی حالی می شود و نبض و ضربان قلب را بالا می برد و به لایه های شاخی پوست آسیب زده و آن ها را تحریک می کند .
کیسه کشیدن ممنوع شما با این کار باعث از بین بردن لایه های شاخی پوست می شوید که وظیفه آنها مراقبت و حفاظت از لایه های زیرین است می شوید و تصور می کنید که این پوست هایی که با کیسه از بدن جدا می شود چرک است ولی در اصل آن پوست شما است .بهتر است فقط با لیف نرم عرق ها و کثیفی های روی پوست را از بین ببرید .
از نمک حمام داخل وان حمام استفاده کنید و قبل از حمام سعی کنید با آب گرم و نه داغ آن را ترکیب کنید و با این کار هم باعث سهولت کنده شدن اگزما ها و قسمت های سیاه شده آرنج و زانو شوید و هم این نمک ها باعث باز شدن منافذ پوست شده و تنفس پوست را راحتتر می کند و البته نوع معطر آن نیزروحیه شما را بهتر می کند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس