معماری
خانه / سلامتی / رفتار بروضه در ایدز به چه معناست

رفتار بروضه در ایدز به چه معناست

رفتار بروضه رفتاریست که در طی آن ایدز به فرد دیگری منتقل شود و یا علائم آن را بتوان تشخیص داد و باید راههای انتقال ویروس را شناخت .
ویروس ایدز بیشتر از راههای 1- رابطه جنسی 2- سرنگ مشترک 3- از مادر آلوده به جنین و در زمان شیر دهی
در این میان انتقال از طریق رابطه جنسی بیشترین درصد انتقال را دارد و پر خطر تر است و راههای انتقال نیز بیشتر است مخصوصا در افراد همجنسگرا.
انتقال از طریق سرنگ مشترک بیشتر در افرادی که معتاد هستند و چند نفر از یک سرنگ استفاده می کنند بیشتر است و در مراکز بهداشتی مانند بیمارستان ها کمتر اتفاق می افتد .
انتقال از طریق زایمان سزارین بیشتر از زایمان طبیعی است و همین طور انتقال از طریق شیر مادر نیز کمتر از آنهاست .
در کل باید گفت تمام مخاط ها و مایعات بدن که حاوی خون باشند امکان انتقال به ویروس را دارند و در بین آنها انتقال از طریق رابطه جنسی خونریزی احتیاج ندارد زیرا که ویروی خودرو را به دیواره رحم می چسباند و وارد بدن او می شود در رابطه جنسی اگر زنی مبتلا باشد امکان انتقال دادن ویروس به مرد در او کمتر است از زمانی که مرد بخواهد ویروس را منتقل کند زیرا که بدن زن در هنگام رابطه مفعول واقع شده و مایع منی تا سه روز در بدن او می ماند و امکان وارد شدن به بدن فرد زیاد است .
بیشتر انتقال ویروس ایدز زمانی اتفاق می افتد که دوران خاموش یا اچ آی وی مثبت است و فرد خود از دارا بودن این ویروس اطلاع ندارد و این دوران ممکن است از 10 تا 20 سال نیز طول بکشد پس برای اینکه با این ویروس مقابله کنیم بهتر است همه با آزمایش خون از وجود این ویروس در بدنمان مطلع شویم .
شاید اگر فردی زود به این موضوع پی ببرد درمان نیز راحتتر و سریعتر اتفاق بیافتد البته پاسخگویی به درمان در افراد مختلف متفاوت است و ممکن است در این میان کودکان که بدن ضعیف تری دارند زودتر از بین بروند .
بیشتر انتقال ها در ابتدا از طریق فراورده های خونی بود که به افراد هموفیلی تزریق می شد اتفاق افتاد زیرزا با این ویروس آشنا نبودند و به این افراد تزریق کردند و در ابتدا اولین بار این ویروس در آمریکا در همجنسگرا ها خود را نمایش داده ولی گفته شده در برخی نقاط قبل از آن نیز این ویروس وجود داشته .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس