خانه / سلامتی / دلیل انحراف دید در کودکان

دلیل انحراف دید در کودکان

بسیاری از کودکان در سنین پایین یعنی بین 5 تا 6 ماه و یا بعد از دچار این بیماری می شوند که اگر در سنین بین 5 تا 6 ماه باشد معمولا انحراف دید مادر زادی است و اگر بعد از ان باشد انحراف دید اکتسابی است .
معمولا نتیجه انحراف دید تنبلی چشم است یعنی وقتی در چشم کودکان که دچار ضعف عضلات هستند و این ضعف در عضلات باعث می شود که به راحتی چشم ها را به سمت چیزی که می خواهد ببیند تکان دهد تصویر شئی که آن را می بیند در هر دو چشم دیده نمی شود که این فقط در حالتی که نوزاد انحراف دید داشته باشد اتفاق می افتد و باعث ایجاد تنبلی چشم در او می شود .
حالا این اتفاق افتاده و شما شاهد آن هستید چه کاری از دست شما بر می آید ؟
اولین کار مراجعه به پزشک است شما به محض دیدن چشم کودکتان متوجه آن می شوید و اگر به سرعت به پزشک مراجعه کنید کودکتان دچار تنبلی چشم نخواهد شد ولی در غیر این صورت کودک باید برای سال های طولانی عینک را به همراه خود داشته باشد .
گاهی پزشک تشخیص می دهد که کودک دچار ضعف چشم است و برای این ضعف عینک تجویز می کند و زمانی که او عینک را بر می دارد انحراف دید او نمایان می شود و با گذاشتن عینک این انحراف برطرف می شود و این نشان می دهد که انحراف دید وی وابسته به ضعف چشم است و با عینک درمان می شود .
گاهی اوقات این تنبلی چشم و انحراف به همراه ضعف چشم است و کودک در آن چشم های کوچکش سه بیماری دارد که باید آن را درمان کرد درمان اصلی تنبلی چشم عینک است و اگر همین عینک بتواند انحراف را درمان کند عالیست ولی گاهی نیز انحراف دید را فقط با عمل جراحی می توان درمان کرد .
ولی باید بدانید که درمان اصلی انحراف دید بستن چشم است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code