معماری
خانه / سلامتی / درمان خانگی بواسیر

درمان خانگی بواسیر

معمولا در هنگام بارداری و یا بعد از یبوست های مداوم و یا بعد از اسهال مداوم رخ می دهد و یا هنگام افزایش وزن ناگهانی و برای اینکه بتوان آن را درمان کرد ابتدا باید بدانید که از نوع داخلی است و یا خارجی .
نوع داخلی آن در هنگام اجابت مزاج معمولا خونریزی به رنگ قرمز کم رنگ به همراه دارد و با درد همراه است و نوع خارجی آن به همراه سوزش و خارش در ناحیه خارج است .
بهتر است برای تسکین درد بعد از اجابت مزاج در یک تشت با آب گرم بنشینید و درآن از مسکن های طبیعی مانند نمک طعام و یا جوشانده پونه استفاده کنید اگر خارش در ناحیه مقعد شما را کلافه کرده از سرکه سفید و یا سرکه سیب استفاده کنید .
بیش از ده دقیقه در توالت ننشینید و برای اینکه کاملا داخل روده هایتان تمیز شود از توالت خارج شوید و بعد از کمی پیاده روی و نوشیدن آب دوباره به دستشویی بروید به این طریق روده ها کمتر تحت فشار قرار خواهند گرفت و درد کمتری خواهید داشت .
خوردن غذاهای ملین و با فیبر بالا و غذاهایی که اجابت مزاج به راحتی باشد می تواند برای کاهش درد بواسیر مفید باشد می توانید برای این منظور آلو خشک را در آب بخیسانید وآن را میل کنید .
یکی از علائم خطر هموروئید این است که بیش از چند روز خونریزی داشته باشید و درد آن بیش از یک هفته به طول بیانجامد و یا اینکه خونریزی به رنگ قرمز پر رنگ باشد و یا اینکه بواسیر به همراه یک عفونت یا باکتری در روده باشد و یا عامل یک نوع سرطان در روده باشد که در این موارد بهتر است بعد از چند روز درمان خانگی و مشاهده درد و خونریزی به دکتر مراجعه کنید تا به درستی تحت نظر قرار بگیرید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس