خانه / سلامتی / درمان تنبلی چشم

درمان تنبلی چشم

این عارضه معمولا در سنین پایین است و در این سنین نیز تشخیص داده می شود علاوه بر این هرچه زودتر این عارضه را بشناسید و درمان کنید طول درمان هم زودتر به پایان می رسد و کودک بهبود می یابد در تحقیقات انجام شده در کشور آمریکا نشان داده شده که از صد کودک 3 یا 4 نفر از آنها مبتلا به تنبلی چشم هستند که این آمار زیادی است و اگر آن را به کل دنیا تعمیم دهیم این آمار نگران کننده است و باید به آن توجه داشت و هرچه سریعتر آن را تشخیص داده و درمان کنیم .
تنبلی چشم با بر هم خوردن تقارن در دید چشم ها و یا ضعیف شدن یکی از چشم ها اتفاق می افتد گاهی تنبلی چشم به همراه لوچی است لوچی نوعی عارضه است که در آن هر دو چشم به سمت داخل و یا خارج انحراف دارند که این حالت با گردش متناوب چشم ها ایجاد می شود و این لوچی باعث ایجاد تنبلی چشم می شود .
اگر کودک شما در حین دیدن تلویزیون مدام سرش را می چرخاند یعنی می خواهد ضعف دید آن چشم که تنبل است را با دیدن آن صحنه ها توسط چشم دیگر جبران کند و یا اگر مدام چشم هایش را می مالد و یا زیاد پلک می زند و یا اینکه سعی می کند تند تند پلک بزند کودکان مبتلا به تنبلی چشم است .
اگر کودکتان زمان انجام تکالیفش آن را بالا یا پایین خط می نویسد و یا آنها را کج می نویسد و مدام به پایین خط می آید و یا وقتی می خواهد روخوانی کند برخی کلمات را جا می اندازد و یا برخی را دوبار می خواند و همین طور در درس ریاضی ضعیف است که این ضعف نشانه این است که یک چشم کودک ضعیف است و مدام اعداد را در هم برهم می بیند و نمی تواند آن را از هم تشخیص دهد و این موضوع او را ناراحت می کند و او را از انجام دادن باقی تمرینات باز می دارد .
می توانید برای اینکه تنبلی چشم را برطرف کنید چشمی که تنبل نیست را ببندید و چشم تنبل را مجبور به دید کنید تا قوی شده و این مشکل برطرف شود .
بهترین درمان تنبلی چشم تشخیص زود هنگام و استفاده از عینک است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code