معماری
خانه / سلامتی / درمان بیماری های ریه با گیاهان دارویی

درمان بیماری های ریه با گیاهان دارویی

 

سنبل ختایی :

این گیاه که در سابق تصور می شد کلیه بیماری ها را درمان می کند , تب بر و یک داروی ضد عفونی کننده است . ساکنین منطقه شمالی سوئد یعنی لاپندرها عادت دارند گاهگاهی سنبل ختائی بجوند زیرا معتقدند این گیاه عمر را طولانی می کند .

گل گاو زبان :

گل گاو زبان خون را خنک و غدد آدرنال را تحریک می کند و اثر جانبخشی در قلب دارد . گل گاو زبان در معده , کبد ع ریه و زهدان اثرلت شفابخشی دارد منتهی باید برای مدت نسبتا طولانی مصرف گردد تا اثراتش ظاهر شود . گل گاو زبان مدر , تب بر , ضد تشنج , ملین و آرامشبخش است و در کلیه تب ها مصرف می شود .

صنوبر هندی :

از صنوبر هندی روغنی به دست می آید که از آن کافور می سازند و این روغن حشره کش است . چوب صنوبر هندی در تب , استسقاء و بیماری های مجاری ادرار مصرف می شود و روغن آن برای درمان بعضی بیماری های ریه استنشاق می گردد .

سرخس :

از سرخس تازه دارویی تهیه می شود که کرم کدو را دفع می کند . معالجه با این دارو حتمی است و اگر علاج با شکست رو به رو شود در اثر آن است که روغنی که از ریشه سرخس برای این منظور گرفته شده برای مدت طولانی نگه داری شده است . مقدار مصرف , 60 الی 80 قطره روغن سرخس تازه و بهتر است هر 30 دقیقه یک بار 20 قطره , 20 قطره مصرف شود . سرخس قابض و ضد کرم می باشد و برای بیماری های سینه مفید است .

گل مرا فراموش مکن :

گل مرا فراموش نکن به صورت جوشانده و شربت برای درمان بیماری های ریه تجویز شده است . عمل ویژه گل مرا فراموش نکن روی قسمت زیرین ریه دست چپ است و در معالجه برونشیت مزمن هم اثر فوق العاده ای دارد .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس