معماری
خانه / سلامتی / داروی گیاهی بیماری های کبد

داروی گیاهی بیماری های کبد

 

کرفس :

عصاره کرفس داروی بیماری رماتیسم بوده و جوشانیدن یک راس کرفس در 1 لیتر آب برای مدت 5 ساعت به دست می آید . از این عصاره باید روزی به اندازه یک لیوان نوشیده شود . کرفس نه تنها رماتیسم را درمان می کند بلکه در اختلالات جهاز ها هم موثر بوده و مسکن اعصاب هم هست .

قنطوریون :

قنطوریون مقوی معده بوده و سوء هاضمه را درمان و خون را تصفیه می کند . قنطوریون محرک اشتها نیز بوده و می توان آن را با اطمینان خاطر به بیمارانی که مبتلا به استسقاء می باشند داد . از لحاظ مصرف خارجی , قنطوریون در درمان اولسر ها و زخم ها مورد استفاده قرار می گیرد .

اسفناج خودرو و وحشی :

این سبزی که می توان آن را به صورت اسفناج مورد استفاده قرار داد دارای مقدار زیادی کلروفیل بوده و برای تصفیه خون مفید می باشد . جالینوس مصرف آن را به صورت ضماد برای درمان آماس ها و التهابات تجویز نموده است ماتیولوس معتقد است که چنانچه اسفناج خودرو با افسنطین مخلوط شده جوشانده شود ع برای درمان یرقان مفید است .

چای سبز :

قابض , محرک , مسکن , مدر و معرق است . اگر در مصرف چای ( اعم از سبز یا سیاه ) رعایت اعتدال شود زیانی از آن به بدن نخواهد رسید منتهی مصرف چای پس از صرف ناهار یا شامی که قسمت اعظم آن متشکل از گوشت بوده مضر می باشد .

درخت راج :

مقوی و معرق است و به عقیده چینی ها جلوگیری کننده از بارداری است برگ آن برای درمان درد ناحیه اسپرز به کار می رود . جوشانده برگ آن برای بیماران تب دار تجویز گشته است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس