معماری
خانه / سلامتی / داروهای گیاهی درمان بیماریهای خونی

داروهای گیاهی درمان بیماریهای خونی

گیاهان دارویی تقویت کننده جریان خون

عوسج :

برگ ها و میوه این درخت داروی بسیار مفیدی است برای قلب و شرائین عوسج به علت داشتن خاصیت حل رسوبات آهکی در شرائین , در درمان بیماری تصلب شرائین مصرف می شود .

هفت بند :

برای معالجه برونشیت شعری , سیاه سرفه و مالاریا مصرف می شود . حرارت خون و شکم را پایین می آورد و در متوقف کردن خونریزی موثر است . تصلب شرائین را درمان می کند و سنگ مثانه و کلیه را دفع می کند .

کاهو :

برای جریان خون و تقویت بدن مفید است . جالینوس فواید بسیار زیادی برای کاهو بر می شمرد و آن را بزرگترین عامل تصفیه خون می داند . رومی ها به قدری به کاهو علاقه داشتند که گفته اند در زمان سلطنت دومیسیان آن را در پایان هر غذا با تخم مرغ مصرف می کرده اند . طبیب ژول سزار برای درمان مالیخولیای دیکتاتور رومی , کاهو تجویز کرده بود .

گزنه :

قابض , ضد آسم و محرک است . گزنه بهترین دارو برای نقرس , آسم و کهیر است . جوشانده آن به صورت غرغره مصرف می شود . مصرف خارجی آن , سوختگی را درمان می کند .

برگ زیتون :

برگ زیتون قتبض و ضد عفونی کننده است و اگر به صورت جوشانده مصرف شود تب را پائین می آورد . چون برگ زیتون محتوی کلروفیل و مانیت می باشد برای معالجه بیماری خون و شرائین مفید است .

گلسرخ :

گلسرخ برای تقویت قلب ع معده و کبد و قوه حافظه مفید است . در معالجه بیماری سل مصرف دارد و بعضی اقسام سرفه ها را درمان می کند . حرارت خون را پایین آورده و ضد استفراغ است .

کنگر :

کنگر مدر و ضد التهاب بوده و برای برطرف کردن رسوبات اسیدی که موجب مختل شدن جریان خون می گردد مصرف می شود .برگ های آن مصرف خارجی دارد و برای فرو نشاندن التهابات به کار می رود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس