معماری
خانه / سلامتی / داروهای گیاهی امراض ریه

داروهای گیاهی امراض ریه

گیاهان دارویی مفید برای امراض ریه :
زوفا :
ضد نفخ , خلط آور , مدر , محرک و طمث آور است . جوشانده برگ زوفا در درمان کلیه ی بیماری های ریوی مصرف می شود . غرغره زوفا آماس چرک دار لوزتین را درمان می کند و بخور آن برای درمان کلیه سرماخوردگی ها و بیماری های سینه نافع است .
سیاه کاج :
برگ سیاه کاج ضد رماتیسم است و جهاز تنفسی را تقویت می کند . سیاه کاج به عنوان یک داروی مقوی نیز مصرف می گردد .
حشیشه الریه :
حشیشه الریه چنانکه از اسمش پیداست برای درمان کلیه ی بیماری های ریوی علی الخصوص برونشیت حاد و سرفه ناشی از بیماری آسم مفید است .
خزه ها :
خزه ها به قدری غذائیت دارند که به عقیده پاره ای از دانشمندان در آینده نان بشر از خزه های دریا تامین خواهد شد و دیگر لازم نیست گندم بکارند . خزه ها ضد عفونی کننده هم می باشند . می توان آن ها را به عنوان یک داروی مقوی مورد استفاده قرار داد . خزه ها چندین نوعند یک نوعش ( isphagnum moss ) در درمان جراحات و زخم های چرک دار معجزه می کند . نوع دیگرش ( Iceland moss ) که لعابدار است در درمان بیماری های سل ریوی مصرف دار است . مردم ایسلند این خزه را چندین بار در آب می جوشانند تا تلخیش بر طرف شود . سپس آن را با شیر از نو می جوشانند سرد که شد با خامه می خورند .
خزه موسوم به haircap moss در درمان استسقاء , ورم مثانه و کلیه امراض ریوی موثر است .
خزه دریایی موسوم به oistr green ضد خونریزی لثه است و به صورت مرهم مصرف می شود .
خزه ای هم وجود دارد که پماد زهر گزیدگی سگ هار است . نام این خزه به لاتین lichen canium می باشد .
کلیه خزه ها , کمک به تنظیم جریان خون می کنند و در فرونشاندن التهابات و ورم ها و تقویت ریه موثرند . یکی از خواص عجیب خزه ها آن است که پژمرده و خشک نمی شوند و هرگز متعفن نمی شوند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس