معماری
خانه / آموزش / عمومی / خودروی هیبریدی چیست ؟

خودروی هیبریدی چیست ؟

خودروی هیبریدی خودرویی است که از دو یا چند پایانه انرژی برای تامین انرژی خود استفاده کند معمولا خودرو های هیبریدی هم از انرژی بنزین و هم انرژی الکتریکی کمک می گیرند و یا الکتریکی – دیزلی هستند بسته به نوع وسیله .
خودروی هیبریدی خصوصیات هر دو خودرو را دارا می باشد یعنی اگر خودرویی که از انرژی الکتریکی برای حرکت خود استفاده می کند معمولا 50 تا 161 کیلومتر می تواند حرکت کند تا دو باره باتری خود را شارژ کند ولی با استفاده از باک بنزین می توان تا 400 کیلومتر هم حرکت کرد که امکان بنزین زدن سریع نیز وجود دارد .
ولی خودرو هایی که با انرژی الکتریکی کار می کنند پاک تر هستند و دود کم و یا اصلا دودی ندارند و می توان با کمک آن محیط زیست پاکتری داشت .
مشکل دیگری که یک خودرو الکتریکی می تواند داشته باشد مشکل وزن باتری است که یک گالن بنزین می تواند جای کمتری را از یک باتری اشغال کند .
بنابراین فردی که از این خودرو استفاده می کند می تواند با وارد کردن انرژی که در سراشیبی وجود دارد به موتور خودرو آن را شارژ کند زیرا که موتور الکتریکی که دارد در زمانی که به آن نیاز است و احتیاج به شتابگیری است فعال می شود .
باتری ها در این خودرو ها بر خلاف خودرو های بنزینی توسط موتور قابل شارژ شدن هستند .
دو نوع سیستم انتقال قدرت وجود دارد یک نوع سری و نوع موازی در نوع موازی هر دو سیستم انتقال قدرت همزمان به موتور برای حرکت و شتابگیری کمک می کنند ولی در سیستم سری از طریق سیستم موتور بنزینی می تواند ژنراتور را شارژ کند و یا موتو الکتریکی را به حرکت در بیاورد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس