معماری
خانه / آموزش / عمومی / خواص آیت الکرسی

خواص آیت الکرسی

امام محمد باقر از حضرت امیر نقل کرده هنگامی که آیت الکرسی نازل شد رسول خدا آیه ای است که از گنج عرش نازل شده و زمانی که این آیه نازل شد هر بتی که در جهان بود با صورت به زمین خورد .

کاربرد های آیت الکرسی

زیاد شدن علم و حافظه : پیامبر اکرم فرموده پنج چیز حافظه را زیاد می کند 1 – خوردن عدس 2 – خوردن شیرینی 3 – خوردن گوشت نزدیک گردن 4 – خوردن نان سرد 5 – خواندن آیت الکرسی .

آیت الکرسی برای حفظ چشم : بعد از هر نماز یومیه دستان خود را روی چشمانتان قرار دهید و بخوانید « اللهم احفظ حدقتی بحق حدقتی علی ابن ابطالب علیه السلام »

آیت الکرسی در سفر : امام صادق علیه السلام فرموده در هر شب که در سفر هستید آیت الکرسی بخوانید تا هم خود و هم چیز هایی که همراه شما است در امان باشند .

آیت الکرسی و حاجت گرفتن : اگر برای کسی کار مهمی پیش آید رو به قبله در مکان خلوتی بنشیند و دور خود خطی بکشد و 70 مرتبه آیت الکرسی را بخواند تا حاجت روا شود علاوه بر آن در روایت آمده که در وقت غروب هر که آیت الکرسی بخواند حاجت روا می شود . امام صادق (علیه السلام) فرمودند: هرگاه سوره حمد و توحید و قدر را با آیه الکرسی بخوانید و بعد از آن برخیزید و رو به قبله حاجات خود را از خدا بخواهید که حاجاتتان بر آورده خواهد شد زیرا اسم اعظم هستند.

علاوه بر اینها بعد از نماز های یومیه هر کس آیت الکرسی را تلاوت کند به بهشت خواهد رفت هرکس آیت الکرسی را بر بالای دکان خود بنویسد مال او فزونی می یابد و هرگز محتاج دیگران نخواهد شد .

فضیلت و اهمیت آیه :

عظیم ترین آیه قرآن است .

نوری از آسمان است .

باعث ایمنی در سفر است .

با خواندن آن انسان دچار هیچگونه آفتی نخواهد شد .

در خوانه ای که آیت الکرسی خوانده شود ابلیس از آن دور می شود و سحر و جادو در آن وارد نمی شود .

چند چیز حافظه را زیاد می کند یکی از آنها آیت الکرسی است .

ویرانگر اساس شرک است .

سید سوره بقره است .

آسان شدن مرگ به وسیله آن .

برای حفظ مال و جان .

اگر در تنهایی آیت الکرسی بخوانی باعث رفع ترس می شود و ازسوی خدا کمک می رسد.

و همچنین اعلا ترین نقطه قرآن است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس