معماری
خانه / حیوانات / حمام کردن سگ

حمام کردن سگ

برای اینکه بتوانید سگ ها را حمام کنید باید او را به این کار عادت بدهید و آرام آرام با این کار آشنایش کنید وسایل مورد نیاز را آماده کنید وسایلی مانند شامپو که می تواند شامپو سگ و یا شامپو بچه باشد و حوله و برس که به وسیله برس باید کاملا موهای سگ را قبل از حمام شانه کنید سگ ها را معمولا هر ماه یک بار می توان حمام کردن ولی باز هم به بو دادن و کثیف بودن حیوان بستگی دارد .
دقت کنید قبل از حمام کردن پنبه یا دستمالی را با گلیسیرین و یا روغن های دیگر چرب کنید و در داخل گوش سگ قرار دهید تا مانع از ورود آب به داخل گوش سگ شود ولی اگر این اتفاق افتاد بهتر است از قطره هایی که گوش حیوان را خشک می کند استفاده کنید .
ابتدا موها را کاملا شانه کنید در سگ هایی که موهای بلند دارند از شانه های داندانه بلند و یا با شانه زیاد این کار را انجام دهید تا گره ای در لایه های زیرین نباشد در غیر این صورت و تجمع گره ها ممکن است مجبور به کوتاه کردن موها شوید که برای سگ ها زیاد خوشایند نیست .
آب ولرم را داخل وان یا تشتی بریزید و با کمک فرد دیگری سگ را نگه داشته و با خیس کردن پشن حیوان و سر او شروع به شامپو زدن کنید و از سر شروعکنید و سعی کنید با مالش دست کک ها و انگل های دیگر را از سطح پوت حیوان جدا کنید .
بعد از حمام موها را با حوله یا سشوار خشک کنید اگر تابستان بود حیوان با دویدن در بیرون از خانه و تکان دادن خود خشک می شود و بعد از خشک شدن نیز باز باشانه موها را مرتب کنید .
دقت کنید سگ ها در زمان خیس بودن با تکان دادن خود آب ها را از بدن خارج می کند پس مراقب باشید خیس نشوید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس