معماری
خانه / حیوانات / جفت گیری حیوانات

جفت گیری حیوانات

جفت گیری حیونات یکی از مهمترن نکات در آنهاست برخی از آنها سالیانه یک مرتبه این کار را انجام می دهند و برخی نیز برایشان فرقی ندارد ولی مهمترین چیز آن است که برای بقای آن ها مهم و ضروریست که بتوانند تولید مثل داشته باشند و شرایط زندگی مساعد را برایشان فراهم کنیم .
برخی حیوانات در طول عمر خود فقط با یک ماده زندگی می کنند و مانند انسان ها هستند و برخی نیز مانند هدهد در زمان از بین رفتن همان جفت نیز دیگر جفت دیگری برای خود پیا نمی کنند ولی برخی از آنها مانند شیر ها دارای گله هستند و یک نر در گله وجود دارد و تعداد زیادی ماده و بچه ها که در فصل معینی جفت گیری در گله رخ می دهد .
در برخی حیوان نیز با وجود فصل خاص ولی در هر زمان به صورت جداگانه جفت گیری با رعایت نکاتی مانند خود نمایی و آراستن که ممکن است با آواز خواندن باشد یا با دعوا و مقابله باشد رخ می دهد در این میان حیوان ماده آن نری را انتخاب می کند که زیباتر باشد و یا در جنگ پیروز شود و یا بهتر آواز بخواند این بسته به ژنتیک و طبیعت حیوان دارد که چگونه خود نمایی کند .
برخی از حیوانات تخم گذارند و برخی دیگر نیز بچه زا هستند و در همه آنها زمان بارداری و به دنیا آمدن نوزاد با یکدیگر متفاوت است برخی از آنها نوزاد خود را شیر می دهند ولی برخی بعد از تولد آن را رها کرده و می روند ولی برخی نیز که اغلب تخم گذاران هستند با جمع آوری غذاها بچه ها را سیر می کنند برخی از حیوانات که تخم گذار هستند باید روی تخم های خود بنشینند و از آنها مراقبت کنند ولی برخی دیگر مانند لاک پشت ها بعد از تخم گذاری آن را در ساحل رها کرده و می روند .
در برخی از حیوانات بعد از جفت گیری حیوان نر به ماده در به دنیا آمدن تخم و یا فرزند کمک می کند و در کنار او می ماند و معمولا در سیر کردن و تهیه غذای جفت خود و نوزاد تلاش می کند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس