معماری
خانه / مربوط به خانه / تمیز کردن مایکروویو و از بین بردن بوهای بد

تمیز کردن مایکروویو و از بین بردن بوهای بد

برای تمیز کردن بدنه مایکروویو، کمی جوش شیرین را با آب مخلوط کنید. معمولا مواد شیرین را با آب مخلوط کنید. معمولا مواد شوینده باعث می شوند تا نوشته های روی سطوح مایکروویو از بین برود، اما این محلول تاثیری بر آن ها ندارد. برای تمیز کردن محوطه داخلی مایکروویو دو قاشق سوپ خوری آب لیمو با یک فنجان آب را با هم مخلوط کنید و در لیوانی که برای مایکروویو مناسب است درون آن قرار دهید. مایکروویو را روشن کنید و زمان را روی ۵ دقیقه تنظیم و سپس داخل مایکروویو را با اسفنج تمیز کنید. برای تمیز کردن سریع، یک کهنه ظرف شویی را خیس و آن را داخل مایکروویو قرار دهید. دستگاه را روشن کرد و اجازه دهید به مدت ۳۰ ثانیه کار کند.

بخاری که از این طریق ایجاد می شود باعث می شود، قسمت های فلزی داخل دستگاه تمیز شوند؛ سپس با استفاده از همان دستمال می توانید داخل مایکروویو را کامل تمیز کنید. اگر درون مایکروفر لکه هایی هست که نوز پاک شنده می توانید دو فنجان مناسب برای مایکروفر را انتخاب کنید یک فنجان را از آب پر کنید و یک فنجان را از سرکه سفید؛ بدون اینکه در فنجان ها را بگذارید به مدت ۵۰ دقیقه مایکروویو را روشن کرده و سپس با یک اسفنج که با آب گرم آن را شسته و آب اضافی آن را گرفته اید محفظه را تمیز کنید، قاعدتا لکه باید از بین برود.

پس از این کار، محفظه داخلی مایکروویو کمی بوی سرکه می دهد برای از بین بردن آن، چند تکه لیمو را درون کاسه ای آب انداخته و درون محفظه قرار دهید. درجه را روی قدرت حداکثر تنظیم کنید و ۳۰ ثانیه دستگاه را روشن کند تا بوی بد ان هم از بین برود. البته اگر بوی لیمو را دوست ندارید، وانیل هم گزینه مناسبی است. آن را درون کاسه آب ریخته با قدرت حداکثر یک دقیقه روشن کنید. ممکن است بعد از یک بار انجام این عمل بوی بد از بین نرود، دو تا سه بار این کارها را می توان تکرار کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس