معماری
خانه / حیوانات / تشخیص حاملگی گربه ها

تشخیص حاملگی گربه ها

گربه معمولا 8 تا 9 هفته طول حاملگی دارند و بعد از گذشت آن زایمان صورت می گیرد و معمولا در دوران فحل بودن حاملگی رخ می دهد و در این دوران که در سال ممکن است دو بار اتفاق بیافتد گربه ها خونریزی خواهند داشت در این دوران و در روز های ابتدایی آن اگر گربه ماده با گربه نری ارتباط و تماس داشته باشد بارداری رخ می دهد و معمولا هنگامی که گربه ای باردار می شود ناگهان فحلگی در او قطع می شود و کاملا مشهود است دوران فحلگی در گربه ها معمولا 2 تا 4 هفته طول می کشد .
معمولا گربه ها در ابتدای دوران بارداری دارای حالت تهوع صبحگاهی و کاهش اشتها هستند ولی بعد از گذشت 3 تا 4 هفته معمولا اشتهای زیادی پیدا خواهند کرد و حتی در زمان نزدیک به زایمان حتی غذای بیشتری هم خواهد خورد تا بتواند غذای بچه هایش را تامین کند .
گربه ها در طول بارداری بسیار مهربان می شوند و معمولا سعی می کند تا خودشان را به شما یا به دیوار و یا به زمین و اشیاء بمالند بر عکس زمان فحلگی که بسیار عصبی و خشن هستند گربه ها در زمان بارداری حس مادری بیشتری از خود نشان می دهند و احتیاج به محبت و نوازش دارند .
در هفته 5 بچه گربه ها در داخل شکم گربه قابل لمس هستند ولی تعداد آنها را نمی توان تشخیص داد .
نوک سینه گربه ها در زمان بارداری برجسته می شود و به رنگ صورتی در می آید و ممکن است در زمان نزدیک شدن به تولد نوزاد ها ترشحاتی نیز از سینه ها خارج شود .
زمان نزدیک شدن به تولد گربه ها بی حوصله هستند و به دنبال جای آرام برای زایمان پس در اتاق ها و مکان های خلوت می توان آنها را پیدا کرد .
شما می توانید از طریق سونوگرافی و یا آزمایش نیز به بارداری گربه تان پی ببرید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس