معماری
خانه / حیوانات / تشخیص حاملگی سگ

تشخیص حاملگی سگ

سگ ها معمولا بعد از فحل شدن و یا خونریزی که دارند و معمولا سالیانه دو بار اتفاق می افتد اقدام به جفت گیری می کنند و تا زمان پایان فحل که تا 18 روز هم ممکن است طول بکشد زمان دارند تا جفت گیری کنند و بهتر است که این اتفاق در اولین روز های فحل شدن اتفاق بیافتد .
از نشانه های بارداری یک سگ این است که ممکن است حالت تهوع داشته باشد و بعد از مدتی اشتهای بالایی خواهد داشت و غذای بیشتری می خورد در این زمان احتیاج به کلسیم و ویتامین دارد و بهتر است تا آمپول ضد انگل نیز در سه مرتبه یعنی در ابتدای بارداری و در زمان نزدیک به زایمان و همین طور بعد از زایمان به سگ زده شود .
معمولا بارداری سگ 9 هفته طول می کشد و بعد از هفته پنجم شکم سگ بزرگ می شود و رنگ سینه ها صورتی می شود و سینه ها برجسته می شوند .
معمولا در زمان بارداری سگ ها مهربانتر می شوند و احتیاج به محبت بیشتری پیدا می کند ولی در هنگام نزدیک شدن به زمان زایمان خشن می شوند و به دنبال مکان آرامی برای زایمان هستند .
در زمان بارداری معمولا افزایش وزن نیز برای سگ ها اتفاق می افتد که قابل مشاهده است و هنگام نزدیک شدن به زایمان معمولا ترشحاتی از واژن او خارج می شود و نشانگر نزدیک بودن زمان زایمان است .
معمولا چند روز قبل از زایمان از سینه های سگ ترشحاتی خارج می شود و قبل از به دنیا آمدن توله ها شیر در سینه های سگ وجود دارد .
سعی کنید محیط را برای زایمان سگ آماده کنید و با کمک از دامپزشک زمان زایمان و مکمل های سگ را برای او داشته باشید و با کمک دامپزشک زایمان راحتی را برای سگتان فراهم کنید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس