معماری
خانه / اینترنت / تاریخچه یوتیوب

تاریخچه یوتیوب

برای آشنایی با تاریخچه این برنامه کاربردی باید بدانیم که چه کسی یا چه کسانی آن را طراحی کرده اند این برنامه توسط چاد هرلی , استیون چن و جاوید کریم که آنها در شرکت پی پال کار می کردند طراحی شده آنها یعنی استیون چن و جاوید کریم در دانشگاه ایلینوی در اوربانا درس کامپیوتر می خواندند و و چاد هرلی در دانشگاه ایندیا در پنسیلوانیا درس طراحی می خواند .

آنها وقتی مشاهده کردند که وب گاه فلیکر در اشتراک گذاری عکس موفق است تصمیم گرفتند که آنها نیز چنین وب گاهی را تاسیس کنند سرمایه ای که در ابتدای کار آنها داشتند حدود 11500000 دلار بود و در دفتری که در طبقه فوقانی پیتزا فروشی ژاپنی بود کار خود را شروع کردند و این تاریخ 14 فوریه 2005 بود که وب گاه یوتیوب فعال شد و در عرض چند ماه پیشرفت فوق العاده ای داشت .

اولین ویدئو ای که در این وب گاه به اشتراک گذاشته شد توسط جاوید کریم از باغ وحش سن دیگو بود که در تاریخ 23 آوریل 2005 ارسال شد .

این وبگاه به سرعت رشد کرد به طوری که در ماه ژوئیه سال 2006 اعلام شد که در هر روز بیش از 65000 ویدئو بارگذاری می شود و 100 میلیون بار مورد بازدید قرار می گیرد شرکت COMSCORE که یک شرکت تحقیقات بازار است اعلام کرده که یوتیوب بهترین وب گاه به اشتراک گذاری ویدئو در ایالت متحده آمریکا است که حدود 43 درصد از مردم ویدئو های خود را در آن بار گذاری می کنند در سال مه 2010 طبق تحقیقات 14 میلیارد فیلم در یوتیوب بار گذاری شده که که می توان گفت که در هر دقیقه 60 ساعت ویدئو در آن بار گذاری می شود بر اساس طبقه بندی سایت الکسا یوتیوب پیش از گوگل و فیس بوک و پس از یاهو سومسن وب گاه پر باز دید اینترنت است .

شرکت گوگل در اکتبر سال 2006 پیشنهاد داد که قصد دارد یوتیوب را به قیمت 1,65 میلیارد دلار بخرد که در 13 نوامبر 2006 این قرار داد بسته شد و یوتیوب به گوگل فروخته شد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس