معماری
خانه / سلامتی / بیماری های ریه و گیاهان دارویی

بیماری های ریه و گیاهان دارویی

 

بوصیر :

قابض و ملین است و در درمان امراض ریوی مخصوصا سل موثر است . سرفه را به سرعت درمان می کند و به عقیده ی پاره ای از پزشکان برای بیماری صرع نیز نافع است .

کاج :

این درخت به قدری برای امراض ریوی مفید است که گفته اند کافیست انسان در میان درختان کاج به سر برد تا از امراض ریوی مصون بماند . کاج در طب به دو صورت مصرف می گردد یکی به صورت فیر tar  و به صورت سقر turpentine سقر کاج به تنهایی و یا مخلوط با کافور , عسل , عصاره نعناع , شیرین بیان و حتی اسید استیک در درمان بیماری های ریه مصرف می شود و ماده قیری که از این درخت ساخته می شود برای درمان بعضی از امراض پوستی مفید است .

پامچال :

ضد تشنج , قابض , ضد کرم ع خلط آور , مسکن و قی آور است . ( کولپ پر ) مرهم برگ آن را برای درمان زخم ها مفید می داند . جوشانده برگ و گل پامچال در معالجه بعضی بثورات جلدی توام با تب مفید است برخی از اطباء عقیده دارند پامچال بهترین دارو برای درمان فلج دست و پا می باشد . آنچه مسلم است آن است که پامچال به علت داشتن خاصیت ضد تشنج برای آسم , هیستری و هر نوع تنگی نفس مفید است .

زعفران :

زعفران برای درمان بیماری سل ریوی مفید است . خستگی دماغ را برطرف می کند و پاد زهر پر خوری است ولی زیاده روی در مصرف زعفران تولید مسمومیت خفیف می کند . جوشانده زعفران برای درمان سرخک موثر است و از عوارض سوء بعدی این مرض که ممکن است بر چشم و گوش بیمار وارد شود , جلوگیری می کند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس