معماری
خانه / اینترنت / باز کردن پورت و انتقال پورت

باز کردن پورت و انتقال پورت

بازکردن پورت یا انتقال پورت یک پورت خاص را برای ارتباط با اینترنت برای شما باز می کند . اکثرا این پورت برای اتصال یک برنامه خاص ، بازی و … مورد نیاز است . در ادامه روش بازکردن یا انتقال پورت آموزش داده شده است .

1 – مرورگر خود را باز کنید : و با استفاده از آی پی به بخش تنظیمات مودم وارد شوید . این آی پی اکثرا 192.168.0.1 ، 192.168.1.1 و یا 192.168.2.1 میباشد . اگر موفق به پیدا کردن آی پی مودم خود نشدید از منو Start ویندوز در بخش جست و جو command prompt را تایپ کرده و در این پنجره عبارت ipconfig /all را تایپ کنید . مانند شکل زیر Default Gateway آی پی ورود به تنظیمات مودم شما خواهد بود .

728px-Set-Up-Port-Forwarding-on-a-Router-Step-1-Version-4

2 – یوزر نیم و پسورد خود را وارد کنید : با استفاده از یوزر نیم و پسورد وارد تنظیمات مودم شوید . اگر یوزر و پسورد آن را قبلا تغییر نداده اید احتمالا یوزرنیم : admin و پسورد آن هم : admin میباشد .

باز کردن پورت

3 – به دنبال بخش Port Forwarding باشید : این قسمت در مودم های مختلف متفاوت است ولی در صورتی که این بخش را پیدا نکردید به بخش Advanced Settings مودم بروید و در آنجا جست و جو کنید .

انتقال پورت

4- ساخت یک فیلد جدید : در این قسمت میبایست اطلاعات باز کردن پورت یا انتقال آن را وارد کنید .این قسمت در مودم های متفاوت ظاهری متفاوت دارد ولی اطلاعات خواسته شده یکسان است . این اطلاعات را به صورت زیر وارد کنید :

انتقال پورت

نام سرویس را وارد کنید : یک نام دلخواه برای سرویس بگذارید تا بعدا به شما یادآوری شود برای چه پورتی تنظیمات را انجام داده اید .
نوع سرویس را انتخاب کنید : نوع سرویس میتواند UDP یا TCP باشد . اگر از انتخاب آن مطمئن نیستید آن را روی TCP/UPD بگذارید .

پورت یا پورت های مورد نظر را وارد کنید : اگر فقط یک پورت مورد نظر شماست در گزینه های Start و End همان یک پورت را وارد کنید . در این قسمت با وارد کردن یک رنج مثلا 3784 تا 3788 چند آی پی را میتوان انتخاب کرد .

انتخاب آی پی برای پورت : برای پورت مورد نظر یک آی پی داخلی انتخاب کنید . با این کار برنامه مورد نظر شما میتواند با این اطلاعات بوسیله پورت به انتقال و دریافت داده بپردازد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس